مجوز صادرات مواد غذایی به قطر

قطر یکی از ثروتمندترین کشورهای حاشیه خلیج فارس می باشد که نام درخشانی را در صادرات و واردات از آن خود کرده است. این کشور در طی روزهای جام جهانی حجم واردات بالایی از ایران داشت و این صادرات مواد غذایی به قطر عمدتا مواد غذایی و سوپرمارکتی  بودند.

روشن بودن آینده روابط ایران و قطر از لحاظ مبادلات اقتصادی این امکان را برای تاجران ایرانی فراهم آورده تا بتوانند صادرات مواد غذایی به قطر را با کمترین ریسک ممکن آغاز کنند.

برای ازاطلاع از نحوه صادرات مواد غذایی به دبی  با کارشناسان ما تماس بگیرید

دریافت مجوز صادرات مواد غذایی به قطر کار چندان دشواری نیست و نیاز به طی کردن مراحل قانونی  برای صادرات مواد غذایی به قطر دارد. یکی از لازمه های مهم اخذ این مجوز، دارا بودن کارت بازرگانی به نام صادرات مواد غذایی به قطر می باشد.

صادرات

عدم وجود مجوز صادرات مواد غذایی به قطر نه تنها شما را در آغاز صادرات با چالش مواجه می کند بلکه در مراحل گمرکی نیز با مشکل مواجه خواهید شد. بنابراین سعی کنید در اخذ این مجوز دقیق و بی نقص عمل کنید و اگر نیاز بود از مجموعه های کارگزار حرفه ای کمک بخواهید. مجموعه پایا یکی از قوی ترین مجموعه های فعال در زمینه صادرات و واردات مواد غذایی و صادرات مواد غذایی به قطر می باشد که شما را در این مسیر همراهی خواهد کرد.

برای ازاطلاع از نحوه صادرات مواد غذایی به هلند با کارشناسان ما تماس بگیرید

عمده محصولات پولساز در قطر شامل نفت و گاز و مشتقات آن می شود. کمبود زمین های کشاورزی و نبود شرایط کشت و کار و زراعت به دلیل آب و هوای خاص قطر باعث شده تا این شبه جزیره تمایل زیادی برای واردات مواد غذایی داشته باشد و از آنجایی که مواد غذایی ایرانی حلال و مطابق با ذائقه مردم این کشور برای صادرات مواد غذایی به قطر می باشد، تاجران ایرانی می توانند با صادرات مواد غذایی به قطر ، سودآوری خوبی داشته باشند.

به دلیل روابط سیاسی مطلوبی که بین ایران و قطر وجود دارد، اخذ مجوز صادرات مواد غذایی به قطر برای شما چندان دشوار و چالش برانگیز نخواهد بود. شما می توانید با رعایت قوانین کشور قطر و آشنایی با اصول و قواعد صادرات مواد غذایی به قطر ، نامی خوش و سابقه ای درخشان در صادرات مواد غذایی به قطر برای خود دست و پا کنید.

برای اطلاع از قیمت صادرات مواد غذایی به نیوزلند  با کارشناسان ما تماس بگیرید

صادرات

شرایط صادرات مواد غذایی به قطر

قطر یکی از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس با تولید ناخالص داخلی بالا می باشد. بنابراین می توان قطر را یکی از پولدارترین و البته پولسازترین کشورهای آسیایی دانست. ارزش پول قطر بسیار بالاست و این موضوع باعث شده تا تاجران ایران تمایل بیشتری برای آشنایی با شرایط صادرات مواد غذایی به قطر پیدا کنند و برای قدم گذاشتن در این مسیر مشتاق باشند.

برای اطلاع از شرایط صادرات مواد غذایی به سوئد با کارشناسان ما تماس بگیرید

حقیقت این است که یکی از مهمترین شرایط صادرات مواد غذایی به قطر ، آشنایی با زبان عربی می باشد. ممکن است آشنایی با زبان انگلیسی  برای صادرات مواد غذایی به قطر چندان کار شما را راه نیندازد و لزوما دانستن زبان عربی برای مبادله با تجار قطری برای صادرات مواد غذایی به قطر نیاز باشد. با این حال اگر به زبان های خارجی به ویژه انگلیسی و عربی آشنایی ندارید می توانید از خدمات مجموعه های کارگزار مانند پایا بهره مند شوید.

از دیگر شرایط صادرات مواد غذایی به قطر آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم مردم این کشور برای صادرات مواد غذایی به قطر است. شما به عنوان یک تاجر باید بازار مواد غذایی قطر را دائما رصد کنید و تحقیقات بازار را در سطح حرفه ای انجام دهید.

تا زمانی که تحقیقات بازار مطابق با جدیدترین تحولات روز در بازار مواد غذایی قطر صورت نگیرد شما نمی دانید که ذائقه و سلیقه مردم قطر در مصرف مواد غذایی چگونه است، نرخ تقاضای مواد غذایی به چه صورت است، رقبای شما برای صادرات مواد غذایی به قطر  چه کسانی هستند، محدودیت ها، تهدید ها و فرصت های بازار مواد غذایی چیست و چگونه می توانید با بهترین قیمت گذاری برای صادرات مواد غذایی به قطر ، بسته بندی و کیفیت  در صادرات مواد غذایی به قطر قادر به رقابت در بازار مواد غذایی شوید.

برای اطلاع از مراحل صادرات مواد غذایی به آمریکا با کارشناسان ما تماس بگیرید

یکی دیگر از مهمترین شرایط صادرات مواد غذایی به قطر دارا بودن کارت بازرگانی است. شما تا زمانی که کارت بازرگانی برای صادرات مواد غذایی به قطر نداشته باشید و این کارت به نام صادر کننده اصلی مواد غذایی نباشد امکان صادرات مواد غذایی به قطر را ندارید. برای دریافت این کارت باید به وزارت صمت و اتاق بازرگانی مراجعه نمود.

البته کارت بازرگانی تنها کافی نیست و شما به مجوز صادرات مواد غذایی به قطر، مجوز بهداشت برای صادرات مواد غذایی به قطر ، قرنطینه برای صادرات مواد غذایی به قطر ، استاندارد صادرات مواد غذایی به قطر ، غذا و دارو، جهاد کشاورزی، محیط زیست، انرژی اتمی و برگه های کنترل کیفی محصول برای صادرات مواد غذایی به قطر نیاز دارید. در واقع مجوزهای زیادی را باید برای صادرات مواد غذایی به قطر اخذ کنید که روند اخذ آن ها می تواند وقت گیر و طولانی باشد.

برای اطلاع از مراحل صادرات مواد غذایی به آلمان با کارشناسان ما تماس بگیرید

گاهی اوقات برای صادرات مواد غذایی به سایر کشورها به ویژه کشورهای عربی مانند قطر نیاز است که ماده غذایی را طبق سلیقه و ذائقه مردمان همان کشور  برای صادرات مواد غذایی به قطر بسته بندی کنید و یا فرمول آن را کمی تغییر دهید تا مطابق با ذائقه مردم همان کشور باشد.

در مورد صادرات مواد غذایی به قطر نیز داستان به همین شکل است. اگر نتیجه تحقیقات بازار به نحوی بود که نیاز به تغییر بسته بندی و یا فرمول ماده غذایی را به شما پیشنهاد کرد بهتر است به آن عمل کنید و این تغییرات را انجام دهید تا موفقیت بیشتری در بازار مواد غذایی قطر کسب کنید.

آشنایی با شیوه های بازاریابی سنتی و دیجیتال، آشنایی با شیوه مذاکره تجاری، آشنایی با نحوه مکاتبات رسمی، آشنایی با تکنیک های عقد قرارداد و شناخت دقیق نکات حقوقی، آشنایی با امور گمرکی و بهره مندی از حساب بین المللی ارزی برای انتقال وجه و انجام امور مالی همگی از جمله شرایط صادرات مواد غذایی به قطر می باشد که در صورت رعایت آن ها می توانید صادرات موفقیت آمیزی داشته باشید. شما می توانید برای ساده سازی این روند از خدمات تیم پایا و کارشناسان خبره این مجموعه کمک بگیرید.

 نحوه صادرات مواد غذایی به قطر

قطر یکی از کشورهای عربی ثروتمند و ثروت ساز در حاشیه خلیج فارس است و اگر بخواهیم صادق باشیم باید بگوییم که این کشور سخت گیری های زیادی برای واردات مواد غذایی از ایران ندارد چرا که ایران یکی از کشورهای اسلامی می باشد و مواد غذایی ایرانی کاملا حلال و بهداشتی هستند.

بنابراین از این جهت سختگیری های کمتری در مورد صادرات مواد غذایی به قطر از ایران صورت می پذیرد. با این حال شما برای اینکه بتوانید در این امر موفق شوید نیاز است که با نحوه صادرات مواد غذایی به قطر آشنایی داشته باشید.

برای ازاطلاع از نحوه صادرات مواد غذایی به اتریش با کارشناسان ما تماس بگیرید

آشنایی با قوانین این کشور یکی از اولین اقداماتی است که باید به عنوان یک صادر کننده موفق انجام دهید. هر کشور دارای قواعد و قوانین خاص خود می باشد و قطر نیز این قاعده مستثنی نیست. بنابراین بسیار مهم است که با قوانین صادرات به قطر آشنایی داشته باشید.

نحوه صادرات

انجام تحقیقات بازار به ویژه روی بازار هدف یکی از اولین و مهمترین اقداماتی است که در روند صادرات مواد غذایی به قطر باید انجام شود. شما بدین منظور نیاز دارید تا یک تیم حرفه ای برای تحقیقات بازار و تحلیل رقبای خود به بازار قطر بفرستید تا شرایط را ارزیابی کنند و اطلاعات جامعی برای تدوین یک استراتژی دقیق و بی نقص در اختیار شما قرار دهند. این استراتژی بی شک در صورت تدوین اصولی می تواند نقشه راه شما در صادرات مواد غذایی به قطر شود.

اخذ مجوزهای قانونی برای صادرات مواد غذایی به قطر یکی از مهمترین و البته سخت ترین مراحل این روند می باشد. مجوزهای زیادی از سازمان های مختلف باید دریافت شوند که برخی آن ها به صورت الکترونیکی صادر می شوند و برای اخذ برخی دیگر باید به طور حضوری به سازمان ها مراجعه کنید. بنابراین باید زمان و انرژی کافی برای این کار داشته باشید.

برای اطلاع از قیمت صادرات مواد غذایی به نیوزلند  با کارشناسان ما تماس بگیرید

یکی از مهمترین نکاتی که در نحوه صادرات مواد غذایی به قطر جای می گیرد مذاکره تجاری با خریداران و مهره های اصلی زنجیره تامین مواد غذایی در قطر است. شما باید با تکنیک های بازاریابی و یافتن خریداران آشنا باشید. ممکن است با خریداران مختلفی وارد مذاکره شوید و نتیجه نگیرید اما در نهایت خواهید توانست به یکی از خریداران قطری وارد قرار داد شوید. آشنایی با تکنیک های مذاکره و مکاتبه تجاری و رسمی از مهمترین مواردی است که در نحوه صادرات مواد غذایی به قطر باید به آن توجه شود.

شما باید برای خریدار نمونه محصول ارسال کنید و بر سر قیمت و سایر موارد مذاکره کنید. عقد قرارداد تجاری آن هم از نوع بین المللی دشواری های خاص خود را دارد و باید به زیر و بم آن آشنا باشید. با ارسال پیش فاکتور به خریدار و توافق بر سر قیمت و حجم صادرات، شما می توانید یک قرارداد موفقیت آمیز را امضا کنید.

انتخاب شیوه حمل و نقل مواد غذایی نیز به نوع مواد غذایی شما بستگی دارد. شما می توانید از طرق مختلفی بار صادراتی را به قطر بفرستید. هر کدام از این شیوه ها زمان و هزینه خاص خود را دارند. بنابراین قبل از انجام صادرات باید در مورد این موضوع خوب فکر کنید.

برای اطلاع از شرایط صادرات مواد غذایی به سوئیس با کارشناسان ما تماس بگیرید

برای صادرات بار به قطر، محصولات تان باید بسته بندی و پلمپ استانداردی داشته باشد و بسیار مهم است که این نکته را رعایت کنید. فراموش نکنید که بار شما باید حتما بیمه داشته باشد بنابراین با شرکت های بیمه معتبر وارد مذاکره شوید و بار صادراتی را بیمه کنید تا در صورت بروز هرگونه خسارت احتمالی متضرر نشوید.

قیمت صادرات

قیمت صادرات مواد غذایی به قطر

یکی از اولین سوالاتی که صادر کنندگان مواد غذایی به قطر می پرسند، پرسش پیرامون قیمت صادرات مواد غذایی به قطر می باشد. این قیمت به پارامترهای مختلفی بستگی دارد و نه تنها در گذر زمان تغییر می کند بلکه از سک صادر کننده مواد غذایی تا صادر کننده دیگر نیز متفاوت خواهد بود.

از جمله مهمترین هزینه هایی که در قیمت صادرات مواد غذایی به قطر تاثیر گذار می باشد، هزینه های گمرکی مانند عوارض و مالیات است. از آنجایی که ایران و قطر روابط سیاسی خوبی دارند و سعی در بهینه سازی روابط اقتصادی نیز دارند، این هزینه به راحتی قابل محاسبه است.

برای اطلاع از قیمت صادرات مواد غذایی به انگلستان با کارشناسان ما تماس بگیرید

هزینه گمرکی در قطر بر اساس ارزش CIF می باشد و این هزینه شامل عوارض چندگانه و اضافی نمی شود. بنابراین کافیست کمی از قوانین کشور قطر سر در بیاورید تا بتوانید این هزینه را پیش بینی کنید.

هزینه دیگری که در قیمت صادرات مواد غذایی به قطر موثر خواهد بود هزینه های حمل و نقل بار است. هزینه حمل و نقل بار به قطر به شیوه حمل و نقل و تعداد مسیرهایی بستگی دارد که بار در آن ها جا به جا می شود. مطمئنا بالا رفتن حجم مواد غذایی صادراتی منجر به افزایش هزینه حمل و نقل خواهد شد. شیوه حمل و نقل و تعداد مسیرها نیز در این هزینه دخیل هستند.

برای اطلاع از هزینه صادرات مواد غذایی به استرالیا   با کارشناسان ما تماس بگیرید

به عنوان مثال حمل و نقل هوایی بسیار گران تمام می شود در حالی که حمل زمینی و دریایی هزینه اقتصادی تری دارد.

هزینه بیمه از دیگر هزینه های ضروری است که باید در روند صادرات مواد غذایی به قطر پرداخت شود. این هزینه بار ارسالی شما را از خسارت های احتمالی در امان نگاه می دارد و ضروری است.

هزینه اخذ مجوزهای قانونی، هزینه اخذ کارت بازرگانی در صورت لزوم، هزینه اخذ مجوز صادرات مواد غذایی به قطر، هزینه بسته بندی کالا، هزینه های بازاریابی، هزینه تحقیقات بازار و تحلیل رقبا، هزینه رفت و آمد به قطر، هزینه ترجمه اسناد و مدارک و هزینه های گمرکی همگی در قیمت صادرات مواد غذایی به قطر تاثیر گذار هستند.

حتی نوع محصول شما نیز می تواند این هزینه را تغییر دهد چرا که اساسا با توجه به نوع محصول ممکن است روند صادرات کمی دستخوش تغییر شود به طور مثال تعداد و نوع مجوزهای قانونی تغییر کنند. شما می توانید برای اطلاع از قیمت صادرات مواد غذایی به قطر با کارشناسان ما در پایا در تماس باشید تا اطلاعات کافی را دریافت کنید.

مراحل صادرات مواد غذایی به قطر

کشور قطر استقبال فوق العاده ای از مواد غذایی ایرانی به عمل می آورد چرا که این مواد غذایی عمدتا با طبع و ذائقه مردمان قطر سازگاری دارد. چنانچه قصد صادرات مواد غذایی به قطر را دارید باید با مراحل صادرات مواد غذایی به قطر آشنایی داشته باشید.

این مراحل چندان پیچیده نیست و کافیست برای اجرای آن ها از کارشناسان خبره کمک بگیرید.

در وهله نخست شما باید تحقیقات بازار را در قطر انجام دهید تا متوجه شوید آیا اصلا مواد غذایی شما بازار خوبی در قطر دارد؟ رقبای شما چه برندهایی هستند؟ چگونه باید قیمت گذاری کنید؟ ذائقه و سلیقه مردم قطر چیست و هزاران نکته ریز و درشت دیگر که به شما در تدوین یک استراتژی کمک می کند.

در وهله بعدی باید به فکر تغییر بسته بندی محصولات و تغییر فرمول مواد غذایی بر حسب نیاز باشید تا مواد غذایی تان مطابق با ذائقه مردم قطر باشد. تغییر بسته بندی ها یکی از ضروری ترین اقدامات است.

 مراحل صادرات

اخذ مجوزهای قانونی برای صادرات مواد غذایی به قطر از مهمترین مراحل است. مجوزهای زیادی لازم دارید که تعدادی از آن ها شامل مجوز بهداشت برای صادرات مواد غذایی به قطر ، قرنطینه برای صادرات مواد غذایی به قطر ، استاندارد برای صادرات مواد غذایی به قطر ، غذا و دارو برای صادرات مواد غذایی به قطر ، جهاد کشاورزی، محیط زیست و انرژی اتمی برای صادرات مواد غذایی به قطر می شود. برای اخذ این مجوزها باید زمان و انرژی زیادی صرف کنید.

یافتن مشتری و ورود به مذاکرات تجاری از دیگر مراحل صادرات مواد غذایی به قطر می باشد که باید به درستی انجام شود. بدین منظور به دانستن زبان عربی و انگلیسی برای صادرات مواد غذایی به قطر نیاز دارید.

برای اطلاع از شرایط صادرات مواد غذایی به اروپا  با کارشناسان ما تماس بگیرید

مکاتبات رسمی و مذاکرات تجاری شما را به عقد قرارداد  برای صادرات مواد غذایی به قطر هدایت می کند. انجام امور گمرکی برای صادرات مواد غذایی به قطر ، قرارداد با شرکت حمل و نقل و بیمه برای صادرات مواد غذایی به قطر ، ارسال بار، انجام روند ترخیص کالا و انجام امور مالی همگی از دیگر مراحل صادرات مواد غذایی به قطر می باشد که کارشناسان تیم پایا شما را در طی آن ها یاری خواهند کرد. 

با تیم ما در تماس باشید

با پر کردن فرم زیر میتوانید از مشاوره رایگان و تماس مشاوران ما بهره مند شوید.

درخواست شما با موفقیت ارسال گردید!
در ارسال درخواست مشکلی رخ داده است. لطفا فرم را به دقت تکمیل نمایید.