مجوز صادرات مواد غذایی به اتریش

اتریش کشوری با جمعیت نزدیک به نه میلیون نفر می باشد و این یعنی نه میلیون مشتری بالقوه برای محصولات غذایی شما در کشور اتریش ساکن هستند. سیاست های اقتصادی کشور اتریش به گونه ای است که امکان صادرات مواد غذایی به اتریش با کمترین محدودیت های ممکن صورت می پذیرد. رقابت نسبتا تنگاتنگی در اتریش در بازار مواد غذایی وجود دارد و این فرصت خوبی برای شماست تا بتوانید در این بازاربرای صادرات مواد غذایی به اتریش  عرض اندام کنید. بنابراین اگر به فکر صادرات مواد غذایی به کشورهای خارجی هستید خوب است که اخذ صادرات مواد غذایی به اتریش را در لیست اقدامات پیش رو قرار دهید.

برای اطلاع از شرایط صادرات محصولات غذایی با کارشناسان ما تماس بگیرید

صادرات

اتریش یکی از پانزده کشور جامعه ملل متحد می باشد و سطح زندگی در آنجا بالاست. بنابراین اگر می خواهید برای صادرات مواد غذایی به اتریش اقدام کنید باید قبل از هر چیز به فکر بالا بردن کیفیت محصولات خود برای صادرات مواد غذایی به اتریش  باشید. از طرفی اخذ صادرات مواد غذایی به اتریش نیاز به دانستن صفر تا صد قوانین صادرات به کشور اتریش دارد. بنابراین باید آگاهی کامل از قوانین اتریش برای صادرات مواد غذایی به اتریش داشته باشید.

برای اطلاع از هزینه صادرات مواد غذایی به انگلستان با کارشناسان ما تماس بگیرید

اخذ صادرات مواد غذایی به اتریش نیاز به دارا بودن کارت بازرگانی دارد. این یکی از پیش نیازهای مهم این اقدام است. بسیار مهم است که کارت بازرگانی به نام فردی باشد که قرار است صادرات را انجام دهد. اخذ گواهی بهداشت، گواهی قرنطینه، تست کیفی محصول، گواهی استاندارد و تهیه صورت عدل بندی و مجوز ارگان های ذیربط مانند وزارت غذا و دارو و سازمان محیط زیست از دیگر اقداماتی می باشد که باید در خلال اخذ مجوز صادرات مواد غذایی به اتریش طی شوند.

صادرات

شرایط صادرات مواد غذایی به اتریش

اتریش کشوری با مصرف کنندگان خوش ذائقه می باشد. این به چه معناست؟ به این معناست که مصرف کنندگان اتریشی به هر نوع محصول غذایی پاسخ مثبت نمی دهند و از هر نوع ماده غذایی استقبال نمی کنند. بنابراین اگر قصد صادرات مواد غذایی به اتریش را دارید باید در مورد کیفیت محصولات غذایی تان حسابی مطمئن باشید تا بتوانید توان رقابت با رقبای سطح بالا در این بازار را در صادرات مواد غذایی به اتریش داشته باشید.

برای اطلاع از مجوز صادرات محصولات سوپرمارکتی با کارشناسان ما تماس بگیرید

یکی از شرایط صادرات مواد غذایی به اتریش بالا بردن سطح کیفی محصولات است. آزمایش های مختلفی برای کسب تاییدیه جهت صادرات مواد غذایی به اتریش روی محصولات غذایی شما چه در ایران و چه در کشور مقصد یعنی اتریش اجرا می شود تا از بهینه بودن کیفیت محصول اطمینان حاصل شود.

چنانچه کیفیت محصولات شما قابل قبول نباشد و توسط ارگان های غذایی و بهداشت اتریش رد شود مجبور به تغییر در فرمول بندی ماده غذایی برای صادرات مواد غذایی به اتریش خواهید بود. بنابراین بهتر است که از قبل با قوانین صادرات مواد غذایی به اتریش و قوانین این کشور در واردات مواد غذایی آشنایی داشته باشید و تمامی الزامات را برای صادرات مواد غذایی به اتریش  رعایت کنید.

از دیگر شرایط صادرات مواد غذایی به اتریش تغییر بسته بندی های مواد غذای مطابق با قوانین کشور اتریش می باشد. هر کشوری دارای قوانین خاص خود در بسته بندی برای صادرات مواد غذایی به اتریش  می باشد. بنابراین شما نیز ملزم هستید بسته بندی های مواد غذایی را مطابق با قوانین اتریش برای صادرات مواد غذایی به اتریش  تغییر دهید.

برای اطلاع از مراحل صادرات مواد غذایی به آلمان با کارشناسان ما تماس بگیرید

آشنایی با تعرفه های گمرکی برای صادرات مواد غذایی به اتریش از دیگر شرایط صادرات مواد غذایی به اتریش می باشد. ارزش گمرکی کالاهای صادراتی به اتریش تعیین کننده نرخ Einfuhr Umsatzsteuer می باشد. بنابراین باید قیمت گذاری کالای صادراتی به اتریش را که در واقع یکی از مهمترین مراحل صادرات می باشد به درستی انجام دهید. این نرخ برای مواد غذایی ده درصد می باشد. اتریش نیز مانند سایر کشورهای اروپایی دارای تعرفه چهار درصدی می باشد. کشور اتریش در مورد واردات از کشورهای در حال توسعه مانند ایران سختگیری های بیشتری دارد. به همین دلیل سیستم GSP پیاده سازی شده است.

نحوه صادرات مواد غذایی به اتریش

صادرات مواد غذایی به اتریش چندان دشوار نیست با این حال اجرای صفر تا صد آن می تواند وقت و انرژی زیادی از شما بگیرد. به همین دلیل توصیه می کنیم صرفا با نحوه صادرات مواد غذایی به اتریش آشنا شوید و اجازه دهید کارگزاران حرفه ای این روند را از جانب شما طی کنند. نحوه صادرات مواد غذایی به اتریش بدین شکل است که در ابتدا باید محصولات صادراتی خود را تعیین کنید و در مورد این محصولات تحقیقات بازار را تکمیل کنید.

برای اطلاع از هزینه صادرات محصولات غذایی با کارشناسان ما تماس بگیرید

بعد از اتمام تحقیقات وقت آن خواهد رسید که یک استراتژی قوی برای صادرات مواد غذایی به اتریش تدوین کنید که صفر تا صد مراحل صادرات در آن گزارش شده است. شناخت نیاز بازار، تغییر بسته بندی، مذاکرات تجاری، عقد قرارداد و ارسال پروفرما، اجرای امور گمرکی و قرارداد با شرکت های حمل و نقل و بیمه همگی در روند صادرات مواد غذایی به اتریش باید انجام شوند. مجموعه پایا با دارا بودن تیمی متشکل از کارشناسان خبره شما را در زمینه صادرات مواد غذایی به اتریش یاری خواهد داد.

نحوه صادرات
قیمت صادرات

قیمت صادرات مواد غذایی به اتریش

برای اینکه بتوانید از پس هزینه های صادرات برآیید باید در مورد قیمت صادرات مواد غذایی به اتریش اطلاعات کافی داشته باشید. صادرات مواد غذایی به اتریش هزینه خاص خود را دارد.  هزینه صادرات مواد غذایی به اتریش متاثر از عوامل مختلف می باشد. یکی از این عوامل تعداد نوع مجوزها و گواهی هایی می باشد که باید دریافت کنید. از گواهی بهداشت، گواهی استاندارد، گواهی قرنطینه و تست کنترل کیفی گرفته تا مجوز صادرات و کارت بازرگانی و مجوزهایی که نیاز است از سازمان غذا و دارو و ارگان هایی مانند جهاد کشاورزی و محیط زیست گرفته شود. در این مسیر ممکن است تست های کنترل کیفی مختلفی روی محصول پیاده سازی شود که هر کدام هزینه خاص خود را دارند.

برای ازاطلاع از نحوه صادرات مواد غذایی به کانادا با کارشناسان ما تماس بگیرید

حجم بار ارسالی عاملی موثر روی قیمت صادرات مواد غذایی به اتریش است. بی شک هر چه بار ارسالی شما حجم بیشتری داشته باشد قیمت صادرات مواد غذایی به اتریش نیز بالاتر خواهد رفت. این موضوع شاید در وهله نخست برای شما هزینه بر باشد اما در بلندمدت منجر به سودآوری شما در بازار اتریش خواهد شد.

سیستم حمل و نقل انتخابی یکی از پارامترهای موثر روی قیمت صادرات مواد غذایی به اتریش است. معمولا حمل و نقل هوایی بیش از حمل و نقل زمینی، ریلی و دریایی هزینه بر میباشد با این حال برای محصولاتی که باید در زمان کوتاهتری حمل شوند می تواند روش اثربخش باشد.

برای اطلاع از هزینه صادرات مواد غذایی به استرالیا   با کارشناسان ما تماس بگیرید

هزینه های حمل و نقل، هزینه های بیمه، هزینه های گمرک اعم از هزینه مالیات و عوارض، هزینه ارسال نمونه برای تامین کنندگان اتریشی، هزینه بسته بندی، هزینه تحقیقات بازار، هزینه تبلیغات، هزینه اصلاح کیفیت محصول، هزینه انبار و روابط سیاسی دو کشور همگی در قیمت صادرات مواد غذایی به اتریش تاثیر گذار هستند. از آنجایی که نقل و انتقالات ارزی یکی از مهمترین اقدامات در طی صادرات مواد غذایی به اتریش می باشد مهم است که این اقدام را توسط بانک های معتبر و واسطه های قابل اطمینان انجام دهید. بی شک نوسانات قیمت ارز می تواند تاثیر مستقیم خود را روی قیمت صادرات مواد غذایی به اتریش اعمال کند.

مراحل صادرات مواد غذایی به اتریش

صادرات مواد غذایی به اتریش مانند صادرات به هر کشور دیگر دارای مراحل خاص خود می باشد. شما برای اینکه بتوانید این قادام به را به طور موثر و موفقیت آمیز انجام دهید باید در ابتدا بازار اتریش را مورد تحلیل و بررسی قرار دهید. آیا اصلا بازار مواد غذایی این کشور ظرفیت کافی برای پذیرش محصولات غذایی شما دارد؟ آیا ذائقه مشتریان اتریشی و مخاطبین بازار مواد غذایی در اتریش با محصولات غذایی شما سازگاری دارد؟

برای اطلاع از شرایط صادرات محصولات سوپرمارکتی  با کارشناسان ما تماس بگیرید

نرخ عرضه و تقاضای محصولات غذایی در این بازار چقدر است؟ رقبای شما در این بازار چه برندهایی هستند؟ چگونه می توانید از فرصت ها و تهدید ها استفاده کنید؟ پاسخ به تمام این سوالات منجر به موفقیت بیشتر شما در بازار مواد غذایی اتریش خواهد شد. شما می توانید بدین سان یک استراتژی صادرات مواد غذایی به اتریش طراحی کنید و نقشه راه داشته باشید.

 مراحل صادرات

برقراری ارتباط با حلقه های فروش مواد غذایی در زنجیره تامین اتریش از دیگر مراحل صادرات مواد غذایی به اتریش می باشد. شما باید بتوانید بعد از طی کردن روند بازاریابی با مهره های اصلی در زنجیره تامین اتریشی برای صادرات مواد غذایی به اتریش  ارتباط برقرار کنید. این ارتباط می تواند از طریق مذاکرات تجاری و یا مکاتبات رسمی باشد. بازاریابی به هر طریقی می تواند نتیجه بخش باشد. حتی شرکت در نمایشگاه های مواد غذایی نیز ایده خوبی به نظر می رسد. در نهایت موفق به عقد قرارداد با تامین کنندگان اتریشی برای صادرات مواد غذایی به اتریش خواهید شد.

ممکن است خریداران از شما سمپل درخواست کنند که در واقع همان نمونه محصول است. بنابراین باید نمونه محصول را ارسال کنید و منتظر جواب بمانید. بعد از دریافت تایید می توانید پروفرما را ارسال کنید.

بعد از تحلیل بازار هدف برای صادرات مواد غذایی به اتریش و مخاطبین اصلی برای صادرات مواد غذایی به اتریش  باید برای بسته بندی بندی محصولات و قیمت گذاری آن ها اقدام کنید. شما نمی توانید محصولات غذایی تان را با همان بسته بندی های داخلی به اتریش صادر کنید. بنابراین نیاز است که بسته بندی ها را برای صادرات مواد غذایی به اتریش تغییر دهید.

در این بین باید به فکر تبلیغات رسانه ای باشید. شما برای اینکه بتوانید محصولات تان را در بازار اتریش به فروش برسانید باید به تبلیغات و بازاریابی قبل از صادرات مواد غذایی به اتریشفکر کنید. رقابت در بازار پر تنش مواد غذایی اتریش نیاز به سرسختی و سطح بالایی از رقابت دارد.

برای اطلاع از شرایط صادرات مواد غذایی به اروپا  با کارشناسان ما تماس بگیرید

در نظر داشته باشید که صادرات مواد غذایی به اتریش نیاز به اخذ مجوزهای زیادی دارد. شما باید پروانه یا مجوز صادرات مواد غذایی به اتریش را دریافت کنید، مجوز بهداشت صادرات مواد غذایی به اتریش ، استاندارد صادرات مواد غذایی به اتریش ، وزارت غذا و دارو صادرات مواد غذایی به اتریش ، جهاد کشاورزی و محیط زیست را اخذ نمایید و با قوانین گمرکی آشنایی داشته باشید. از آنجایی که مباحث گمرکی بسیار پیچیده است توصیه می شود که امور گمرکی خود را به کارگزاری های معتبر بسپارید.

اموری مانند ترخیص کالا، ثبت سفارش، ارسال اظهارنامه کالا، پرداخت هزینه های عوارض و مالیات گمرک، حمل و نقل و بیمه از مهمترین مراحل صادرات مواد غذایی به اتریش می باشد که بهتر است مجموعه های خبره آن را به عهده بگیرند. مجموعه پایا با دارا بودن سابقه ای درخشان در زمینه صادرات مواد غذایی به کشورهای اروپایی، آسیایی و آمریکایی شما را در این مسیر یاری خواهد داد. 

با تیم ما در تماس باشید

با پر کردن فرم زیر میتوانید از مشاوره رایگان و تماس مشاوران ما بهره مند شوید.

درخواست شما با موفقیت ارسال گردید!
در ارسال درخواست مشکلی رخ داده است. لطفا فرم را به دقت تکمیل نمایید.