ترشی یکی از مزه های اشتها آور در کنار غذا می باشد که در سفره اغلب ایرانیان پیدا می شود. این چاشنی خوشمزه و خوش طعم دارای محبوبیت زیادی در ایران و خارج از کشور می باشد. بسیاری از ایرانیان ساکن کشورهای خارجی هنوز هم که هنوز است به یاد ایران و غذاهای خوش طعمش از ترشی صادراتی در سفره های خود استفاده می کنند.

به همین جهت بازار صادرات انواع ترشی صادراتی حسابی داغ است. برندهای زیادی در ایران در زمینه صادرات ترشی فعال هستند. از جمله این برندها می توان به برند بهروز، سوئیت لایف، مهرام، چاشنی، برند اروم آدا، برند سحر و برند کامبیز اشاره کرد. 

انواع ترشی صادراتی

انواع ترشی صادراتی در ایران توسط برندهای محبوب و شناخته شده به اقصی نقاط جهان صادر می شود. صادرات ترشی یکی از سودآورترین اقدامات اقتصادی می باشد که در راستای درآمدزایی ملی انجام می شود.برای اطلاع از شرایط صادرات محصولات غذایی با کارشناسان ما تماس بگیرید .

البته باید دقت داشته باشید که مصرف بیش از حد ترشی منجر به آسیب دیدن معده و دندان می شود با این حال می توان در طبخ و آماده سازی ترشی صادراتی از سیاه دانه و فلفل برای خنثی کردن طبع سرد آن استفاده کرد.

انواع ترشی صادراتی دارای بهترین کیفیت و طعم هستند. برخی ترشی های خانگی دارای طعم و مزه دلپذیری هستند به نحوی که اغلب مخاطبان طعم و مزه آن ها را بیش از طعم و مزه ترشی های بازاری می پسندند. اما مشکل اینجاست که ترشی های خانگی دارای مجوز بهداشت نیستند و امکان صادرات آن ها وجود ندارد.

به همین دلیل است که بسیاری از برندهای معروف برای رونق بخشیدن به بازار انواع ترشی صادراتی، از فرمولاسیون ترشی های خانگی در تولید ترشی های کارخانه ای استفاده می کنند.

انواع ترشی صادراتی را می توان شامل ترشی انبه، ترشی آلبالو، ترشی سیر مرواریدی، ترشی لیته، ترشی مخلوط، ترشی بادمجان، ترشی پیاز، ترشی بندری و ترشی سیر کاراملی دانست.

افراد با ذائقه های مختلف جذب ترشی با طعم های گوناگون می شوند. تنوع در انواع ترشی صادراتی به قدری زیاد است که تقریبا هر فرد در خارج ازکشور امکان دسترسی به انواع ترشی های خوش طعم و با کیفیت از هر طعم و مزه ای را دارد.

بسیاری از قدیمی تر ها در ایران خودشاندست به کار می شدند و در زمان گذشته اقدام به درست کردن ترشی می نمودند. ترشی مادربزرگ ها معمولا طرفداران زیادی داشت. بسیاری از برندهای معتبر امروزه روز برای جذب مشتری های بیشتر، قدم در راه ارتقای سطح کیفی ترشی های خود گذاشته اند.

استفاده از فرمولاسیون ترشی های خانگی و بهبود دادن طعم و مزه انواع ترشی صادراتی، موجب شده تا برخی برندها بیشتر بر سر زبان ها باشند. این موضوع می تواند برای برندهای تولید کننده ترشی یک پوینت مثبت تلقی شود.

انواع ترشی صادراتی دارای بسته بندی های متنوعی هستند. این محصولات اغلب در بسته بندی های شیشه ای آماده سازی می شوند چرا که بسیاری از خریداران ترشی صادراتی تمایل دارند تا محتویات درون بسته بندی را قبل از خرید خوب بررسی کنند.

با کیفیت بودن مواد اولیه استفاده شده در تولید ترشی صادراتی از ویژگی های مهمی است که یک ترشی را برای خریداران محبوب می کند. برای اطلاع از شرایط صادرات محصولات سوپرمارکتی  با کارشناسان ما تماس بگیرید

انواع ترشی صادراتی همانطور که گفته شد از لحاظ طعم و مزه، ذائقه های مختلفی را پوشش می دهند. انواع ترشی صادراتی دارای برندهای مختلفی هستند.

برخی برندها دارای سابقه طولانی می باشند و همین موضوع نشان می دهد که این برندها تا چه حد در بازار موفق بوده اند. برندهای موفق می تواند سال های سال در این بازار دوام آورند و فروش خوبی داشته باشند.

برخی برندها در تولید انواع ترشی صادراتی خلاقیت به خرج می دهند. به عنوان مثال تولید ترشی انگور، ترشی هالوپینو، ترشی آلبالو و ترشی پیاز می تواند راهی برای جذب مخاطبانی باشد که سال های سال است ترشی صادراتی مصرف می کنند و جز رنگ ترشی لیته و بندری، رنگ ترشی دیگری را در سفره شان ندیده اند.

این نوع ترشی ها در ایران در انواع خانگی زیاد یافت می شود با این حال در خارج از مرزها بعید است کسب و کارهای خانگی تولید ترشی وجود داشته باشد. به همین دلیل محصولات خلاقانه که در طعم و مزه جدید هستند معمولا محبوبیت بالایی دارند.

بسیار مهم است که انواع ترشی صادراتی توسط دستگاه های پیشرفته و مکانیزه به تولید برسند، خوب جا افتاده باشند، دارای عطر و مزه دلچسبی باشند و به خوبی پلمپ شده باشند.

بسته بندی شیک و استاندارد نیز موضوع مهمی است که باید در مورد انواع ترشی صادراتی رعایت شود. اگر قصد دارید در زمینه صادرات انواع ترشی فعالیت کنید می توانید از کارشناسان ما در مجموعه پایا بخواهید که شما را در این راستا یاری دهند.

ترشی مخلوط صادراتی

اگر بخواهیم خوش خوراک ترین و محبوب ترین نوع ترشی در بین ایرانیان را نام ببریم بی شک باید یادی از ترشی صادراتی مخلوط کنیم. ترشی مخلوط ترکیبی از گل کلم، هویج، کرفس، خیار شور، بادمجان و سیب زمینی های کوچک می باشد و تردی بی نظیری دارد. ترشی مخلوط صادراتی در انواع برندهای مختلف صادر می شود.

آنچه که در مورد ترشی مخلوط صادراتی اهمیت زیادی دارد، تازه بودن و ترد بودن ترشی است. تکه های ترشی مخلوط بزرگ هستند و زیر دندان حس می شوند. به همین دلیل مصرف کنندگان تمایل دارند تا در زمان مصرف این نوع ترشی صادراتی، تردی آن را حس کنند.

در نتیجه شیوه آماده سازی ترشی مخلوط صادراتی اهمیت زیادی دارد. برندها برای اینکه بتوانند در بازار صادرات موفق عمل کنند، باید در آماده سازی ترشی مخلوط صادراتی عملکرد خوبی داشته باشند. برای اطلاع از صادرات مواد غذایی به اروپا  با کارشناسان ما تماس بگیرید

ترشی صادراتی مخلوط معمولا با انواع ذائقه ها جور است. بنابراین می توان آن را به عنوان یک ترشی صادراتی همه پسند مورد استفاده قرار داد. شما می توانید ترشی صادراتی مخلوط را در مهمانی ها، سر سفره شام و در میز ناهار قرار دهید و اشتهای چند برابری برای مصرف غذا داشته باشید.

ترشی مخلوط صادراتی در کنار ترشی مارچوبه، ترشی هالوپینو، ترشی اسپانیایی، ترشی کاپاریس، ترشی قارچ، ترشی مخلوط، ترشی انبه، ترشی آلبالو، ترشی برگ مو، ترشی بیبی کورن، ترشی سیر و ترشی بادمجان دارای فروش بسیار بالایی می باشد.

این ماده غذایی نوعی چاشنی در کنار غذا محسوب می شود و بیشتر مورد پسند مردمان شمالی است. با این حال به دلیل طعم و مزه دلپذیری که دارد تمام مردم ایران چه در داخل مرزها و چه در خارج از مرزها علاقه زیادی به آن دارند.

ترشی صادراتی مخلوط دارای ماندگاری بالایی می باشد بنابراین می توان آن را در روند صادرات برای مدت زمان زیادی انبار کرد بدون اینکه آسیبی به ترشی وارد شود. این چاشنی فوق العاده در کشورهای خاورمیانه و آسیایی دارای محبوبیت زیادی می باشد.

به همین دلیل مقصد اصلی صادرات ترشی مخلوط صادراتی، اغلب کشورهای آسیایی در حوزه خاورمیانه هستند. با این حال بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی نیز مقصد اصلی این صادرات می باشند.

قبل از اینکه بخواهید برای صادرات ترشی مخلوط صادراتی اقدام کنید لازم است که پتانسیل کشور مقصد را برای صادرات بررسی کنید. بسیار مهم است که بازار کشور مقصد برای خرید و فروش انواع ترشی صادراتی، بازاری با پتانسیل بالا باشد. بدین منظور می توانید از تیم تخصصی پایا برای تحلیل های دقیق کمک بگیرید تا صادرات پر سودی را تجربه کنید.

بهترین ترشی بندری صادراتی

ممکن است این سوال برای شما مطرح شده باشد که بهترین ترشی بندری صادراتی کدام است؟ چگونه می توان بهترین ترشی صادراتی بندری را شناسایی کرد؟ آیا باید به دنبال برند خاصی باشیم؟ آیا لازم است که در مورد طعم و مزه ترشی بدانیم؟ بله. تمام این موارد در انتخاب بهترین ترشی بندری صادراتی تاثیرگذار هستند.

یکی از پارامترهای مهمی که در انتخاب بهترین ترشی صادراتی بندری به شما کمک می کند، برند تولید کننده است. برندهای زیادی در ایران سال های سال است که در زمینه تولید انواع ترشی فعال هستند. با این حال برخی برندها سابقه و قدمت بیشتری دارند.

سابقه بیشتر در این بازار یعنی اینکه برند مورد نظر توانسته در فراز و نشیب روزهای سخت بازار دوام آورد و خود را به ساحل امن امروزش برساند. در نتیجه این برند در کسب رضایت مشتری موفق عمل کرده است. برندهایی که بیشترین سطح از رضایت مشتری را دارند معمولا بهترین ترشی بندری صادراتی را تولید می کنند.

ترشی بندری یکی از ترشی های سنتی ایران است که دارای طعم و مزه دلچسبی می باشد و محبوب مردم ایران به ویژه جنوب ایران می باشد. بهترین ترشی بندری صادراتی مطابق با دستور سنتی آن باید درست شود. بسیار مهم است که ترشی صادراتی بندری عطر و طعم ترشی های محلی را داشته باشد و صرفا مزه ترشی های کارخانه ای درست شده با دستگاه را ندهد.

در نتیجه بهترین ترشی بندری صادراتی باید طعم و مزه ای واقعی و دلنشین داشته باشد. میزان بودن فلفل، گوجه، انار ترش، موسیر و بادمجان و خیار باعث می شود تا ترشی بندری طعم و مزه دلچسب تری داشته باشد. هر کارخانه سازنده طعم و مزه متفاوتی را به ترشی می دهد. در نتیجه بسیار مهم است که این طعم و مزه دلپذیر باشد.

از دیگر ویژگی های بهترین ترشی بندری صادراتی، این است که ترشی بندری باید دارای بسته بندی مقاوم و استانداردی باشد. این بسته بندی باید پلمپ خوبی داشته باشد و به هیچ عنوان اجازه نفوذ گرد و غبار و آلودگی و رطوبت را به درون بسته بندی و داخل ترشی ندهد.

نفوذ مقداری رطوبت به ترشی می تواند باعث کپک زدن آن شود. در نتیجه مهم است که بسته بندی، استاندارد باشد، مقاومت بالا در برابر شکستگی و ضربه و دارا بودن ظاهر دلپذیر و وسوسه کنند از دیگر ویژگی های بهترین ترشی بندری صادراتی است.

بهترین ترشی بندری صادراتی باید دارای طعم و مزه ای تازه باشد، خوش عطر باشد، قیمت مناسبی داشته باشد و از استانداردهای بهداشتی برخوردار باشد. برای اطلاع از صادرات مواد غذایی به استرالیا  با کارشناسان ما تماس بگیرید

نکته دیگری که در مورد بهترین ترشی بندری صادراتی وجود دارد این است که این ترشی باید توسط دستگاه های تمام مکانیزه و صنعتی تولید و تهیه شده باشد. هر چه میزان دخالت دست در تولید ترشی کمتر باشد، ترشی صادراتی بهداشتی تر خواهد بود و به همان میزان رضایت خریداران را جلب می کند.

ترشی سیرگل صادراتی

کمتری کسی را پیدا می کنید که ترشی سیر دوست نداشته باشد. ترشی سیرگل صادراتی یکی از پر فروش ترین محصولاتی است که کارخانه های صادرکننده ترشی آن را به کشورهای دیگر صادر می کنند. یکی از دلایل محبوبیت ترشی سیرگل صادراتی این است که میزان مخلفات استفاده شده در این ترشی صادراتی بسیار کمتر از سایر ترشی های دیگر می باشد.

در ترشی سیرگل صادراتی فقط از بوته های سیر استفاده شده است که بسیار خوش طعم و عطر هستند.

برخی از انواع ترشی سیرگل صادراتی از نوع شیرین هستند که باب طبع بسیاری از افراد می باشد. کشورهای واردکننده ترشی سیرگل صادراتی، کشورهایی مانند چین، عراق، امارات، کویت، ارمنستان و آمریکا هستند. ترشی سیرگل صادراتی در این کشورها و سایر کشورهای دیگر که بازار خوبی دارند محبوبیت بسیار دارد.

نکته جالبی که در مورد این کشورها وجود دارد این است که ترشی سیرگل صادراتی ایران در آن ها با محبوبیت بیشتری همراه می باشد. کشورهای زیادی مانند مکزیک، هند و پاکستان و شیلی تولید کننده ترشی در جهان هستند. با این حال به عقیده بسیاری از مردم جهان ترشی سیرگل صادراتی ایران مزه و عطر دیگری دارد.

نکته جالبی که در مورد ترشی سیرگل صادراتی وجود دارد این است که این ترشی علاوه بر دارا بودن طعم و مزه دلپذیر دارای خواص درمانی نیز می باشد. این ترشی ضد ویروس است و از سکته های قلبی جلوگیری به عمل می آورد. به دلیل دارا بودن ویژگی های درمانی، عده زیادی از افراد ترشی سیر را ترجیح می دهند.

ترشی سیرگل صادراتی در بسته بندی های شیشه ای متداول صادر می شود. بسیاری از خریداران ترشی سیرگل صادراتی در کشورهای خارجی فارغ از نام برند، این ترشی را خریداری می کنند. برای اطلاع از  صادرات مواد غذایی به کانادا  با کارشناسان ما تماس بگیرید

به همین دلیل است که اغلب برندهای تولید کننده ترشی در ایران در سبد محصولات خود ترشی سیرگل صادراتی را نیز قرار داده اند. دلیل این امر فروش بالای این ترشی صادراتی در بازارهای خارجی می باشد.

نکته مهمی که در مورد ترشی سیرگل صادراتی وجود دارد این است که این ترشی باید دارای تردی دلپذیر باشد. به هیچ وجه نباید از سیرهای له شده در این ترشی استفاده کرد. در واقع درصد استفاده از سرکه تعیین کننده میزان تردی ترشی خواهد بود.

برخی افراد ترشی های نرم تر را ترجیح می دهند و برخی دیگر ترشی های تردتر را دوست دارند. بسیار مهم است که در تولید و عرضه ترشی سیرگل صادراتی، سلیقه تمام افراد را لحاظ کنید تا بتوانید بیشترین نرخ فروش را حاصل نمایید.

سیر ترشی مرواریدی صادراتی

عده زیادی از افراد عاشق سیر هستند با این حال نمی توانند به دلیل سردردهای مکرر از سیر خام استفاده کنند. استفاده از سیر خام می تواند باعث سردرد و بوی بد دهان شود. به ویژه اگر در مناطق خشک زندگی می کنید. سیر ترشی مرواریدی صادراتی نوعی ترشی سیر است که سیرها در آن شبیه به سیرهای تازه و سفید و دانه درشت هستند با این تفاوت که هیچ بوی نامطبوعی ندارند.

در واقع اگر به سیر حساسیت دارید و نمی خواهید بوی نامطبوعی را حس کنید، می توانید از سیر ترشی مرواریدی صادراتی استفاده نمایید. سیر ترشی مرواریدی صادراتی یکی از پر فروش ترین انواع ترشی های صادراتی است که در چند سال اخیر در دسته محبوب ترین ها قرار گرفته است.

یکی از ویژگی های خوب سیر ترشی مرواریدی صادراتی، ترد بودن سیرهای درون ترشی می باشد. سیرهایی که درون ترشی استفاده شده اند دارای تردی بسیار دلپذیری می باشند. بهتر است این نوع ترشی را در محل خنک نگهداری کنید با این حال به دلیل شیوه تولید کارخانه، سیر ترشی مرواریدی صادراتی معمولا تردی خود را به سادگی از دست نمی دهد.

این در حالی است که سیرهای کاراملی معمولا بسیار نرم و لطیف هستند. بنابراین اگر عاشق صدای خرد شدن ترشی زیر دندان های خود هستید می توانید سیر ترشی مرواریدی صادراتی را انتخاب کنید.

ایرانیان خارج از کشور پایبندی عمیقی به خوراکی های ایرانی دارند. ترشی صادراتی یکی از این خوراکی ها می باشد که دارای طعمی دلپذیر است و عطر آن برای هر ایرانی سرمست کننده می باشد. سیر ترشی مرواریدی صادراتی دارای استانداردهای بهداشتی سطح بالایی می باشد.

این ترشی به دلیل تازه بودن حاوی انواع مواد مغذی مانند پتاسیم، کلسیم و آهن و منیزیم می باشد. بنابراین اگر می خواهید همراه با خوردن ترشی از فواید غذایی آن استفاده کنید، سیر ترشی مرواریدی صادراتی بهترین گزینه است.

سیر ترشی مرواریدی صادراتی دارای خواص زیادی می باشد. این نوع ترشی برای تقویت معده و کبد و ریه بسیار مفید می باشد و دارای خاصیت آنتی بیوتیک است. پاکسازی میکروب ها و باکتری ها از ویژگی های سیر ترشی مرواریدی صادراتی است.

این ترشی برای پاکسازی مجاری ادراری بسیار مناسب است و حکم هوای تازه را برای ریه ها دارد. به طور کلی نرخ بالای فروش سیر ترشی مرواریدی صادراتی به دلیل طعم دلپذیر این ترشی، تازگی این ترشی و سالم بودن حبه های سیر است. برای اطلاع از  صادرات مواد غذایی به آلمان با کارشناسان ما تماس بگیرید

ترشی فلفل صادراتی

افرادی که عاشق طعم های تند هستند معمولا علاقه زیادی به ترشی فلفل دارند. به طور کلی ایرانیان علاقه زیادی به طعم های تند دارند. به همین دلیل صادرات ترشی فلفل صادراتی به کشورهای دیگر با استقبال زیادی روبرو می باشد. ترشی فلفل صادراتی نوعی ترشی سبزیجات است که در بسیاری از فروشگاه ها می توان آن را پیدا کرد.

نوع فلفل هایی که در ترشی فلفل صادراتی ایران استفاده می شود با فلفل هایی که در کشورهای پاکستان و هند استفاده می شود کاملا متفاوت است. به همین دلیل ترشی فلفل صادراتی دارای خریداران خاص خود می باشد.

در برخی از انواع ترشی فلفل صادراتی از فلفل های درشت تر استفاده می شود در حالی که برخی دیگر از انواع ترشی فلفل صادراتی حاوی فلفل های ریزتری هستند. میزان تندی فلفل ها نیز متفاوت است. اغلب از فلفل های سبز و قرمز استفاده می شود که میزان تندی آن ها متفاوت می باشد.

خواص زیادی که ترشی فلفل صادراتی دارا می باشد خریداران را به تهیه این محصول مشتاق نموده است. ترشی فلفل صادراتی منبعی غنی از ویتامین سی، سدیم، کربوهیدرات و مواد مغذی دیگر می باشد.این محصول برای بالا بردن ایمنی بدن یک انتخاب عالی محسوب می شود .و در عین حال یک چاشنی بسیار خوشمزه است که در کنار غذا می توان استفاده کرد.

بهره مندی از آنتی اکسیدان، بهره مندی از خاصیت ضد التهابی، تسریع متابولیسم و پیشگیری از بیماری ها به واسطه بالا بردن ایمنی بدن همگی از مزایای ترشی فلفل صادراتی می باشد. برای اطلاع از  صادرات مواد غذایی به انگلستان با کارشناسان ما تماس بگیرید

این نوع ترشی صادراتی در ایران در مناطق جنوبی دارای طرفداران زیادی می باشد چرا که اغلب مردمان جنوبی به طعم های تند علاقه زیادی دارند. در خارج از مرزها اما طرفداران زیادی برای ترشی فلفل صادراتی وجود دارد.

برندهای مختلف ایرانی، ترشی فلفل صادراتی را در سبد محصولات خود جای داده اند. دلیل این موضوع محبوبیت بالای این ترشی می باشد. ترشی فلفل صادراتی را می توان هر روز در کنار غذا مصرف کرد بدون اینکه نگران عوارض آن بود. البته باید در مقدار ترشی صادراتی که مصرف می کنید جوانب احتیاط را رعایت کنید.

این محصول دارای خواص ضد باکتریایی می باشد و برای تقویت سیستم گوارشی عالی است. فلفل منبعی غنی از فیبر می باشد که باعث بهبود متابولیسم گوارش می شود.

ترشی فلفل صادراتی در کشورهایی مانند هند که ذائقه مردم آنجا به سمت تندی گرایش دارد فروش بسیار بالایی دارد. به همین دلیل است که توصیه داریم قبل از صادرات ترشی حتما به پتانسیل کشور مقصد خوب دقت کنید و آن را تحلیل نمایید. اینگونه می توانید تصمیم گیری بهتری در مورد فروش داشته باشید.

انواع ترشی صادراتی فلفل

برخی از انواع ترشی فلفل صادراتی حاوی فلفل های درشت و سالم هستند و برخی دیگر حاوی فلفل های خرد شده می باشند. آن دسته از ترشی هایی که در آن از فلفل های درشت و سالم استفاده شده است با فلفل های بزرگ و یا کوچک آماده می شوند.

فلفل های کوچک معمولا خوش خوراک تر هستند و تندی بیشتری دارند. در حالی که فلفل های بزرگتر معمولا ظاهر جذاب تر و زیباتری دارند و تندی آن ها به اندازه فلفل های قلمی و باریک نیست.

فلفل هایی که در انواع ترشی فلفل صادراتی استفاده می شوند می توانند از نوع زرد رنگ، سبز رنگ و قرمز رنگ باشند. فلفل های قرمز رنگ معمولا بسیار تند و آتشین هستند. بنابراین اگر ذائقه تان به سمت تندی گرایش ندارد بهتر است برای خرید این نوع ترشی ها اقدام نکنید.

انواع ترشی فلفل صادراتی که در آن از فلفل های خرد شده استفاده شده است نیز معمولا بسیار تند هستند چرا که عصاره داخلی فلفل با سرکه و نمک در هم آمیخته و به همه قسمت های ترشی نفوذ کرده است. بنابراین اگر عاشق انواع ترشی فلفل صادراتی تند هستید، ترشی هایی که دارای فلفل های خرد شده هستند برای شما گزینه بهتری می باشند.

در تولید انواع ترشی فلفل صادراتی معمولا انواع سلیقه ها در نظر گرفته می شود. ترشی فلفل صادراتی از نوع شور و سرکه ای توسط برندهای مختلف به تولید می رسد.

انواع شور مخصوص افرادی است که علاقه ای به ترشی های سرکه ای ندارند. این نوع از ترشی فلفل دارای طعم ملایم تری می باشد در حالی که انواع سرکه ای طعم تند و تیز تری دارد و ترشی آن بیشتر می باشد. این موضوع بستگی به ذائقه شما دارد که کدام نوع از ترشی را خریداری می کنید.

برخی از انواع ترشی صادراتی فلفل نیز از نوع کبابی می باشند. فلفل های کباب شده دارای بافتی نرم هستند. از این نوع فلفل ها در تولید انواع ترشی فلفل صادراتی استفاده می شود. معمولا فلفل هایی که در این نوع ترشی ها استفاده می شوند دارای سایز بزرگی هستند.

استفاده از ادویه های مختلف در بسته بندی های ترشی فلفل صادراتی، طعم و عطر دیگری به ترشی می بخشد. بسیاری از برندهای صادر کننده با اعمال خلاقیت در این زمینه توانسته اند فروش خوبی را در ترشی فلفل صادراتی حاصل کنند و نظر خریداران را جلب نمایند. برای اطلاع از  صادرات مواد غذایی به اتریش با کارشناسان ما تماس بگیرید

انواع ترشی فلفل صادراتی از لحاظ نوع فلفل، رنگ فلفل، سایز فلفل، محتویات درون بسته بندی، شکل بسته بندی، برند تولید کننده و میزان تندی متفاوت از یکدیگر می باشند. تنوع در ترشی فلفل موجب شده تا  خریداران بتوانند با توجه به تنوع سلیقه ای که دارند بهترین نوع از ترشی فلفل را مطابق با ذائقه شان خریداری کنند.

ترشی آلبالو صادراتی

آلبالو یکی از میوه های ترش مزه تابستانی می باشد که عده زیادی از افراد روزهای تابستان را به لطف وجود این میوه غنیمت می شمارند و اقدام به درست کردن ترشی آلبالو می کنند. ترشی آلبالو صادراتی یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین ترشی هایی است که در چند سال اخیر مهمان سفره ایرانیان خارج از کشور شده است.

برندهای داخل ایران مانور زیادی روی تولید انواع ترشی ها می دهند و با قرار دادن ترشی آلبالو صادراتی در سبد محصولات خود، سعی در جلب رضایت مخاطبان خارج از کشور دارند.

از آنجایی که رقابت بین برندها در خارج از کشور بسیار زیاد است، برندها نمی توانند تنها به چند محصول خاص محدود شوند. تنوع دادن در تولید انواع ترشی ها یکی از راز و رمزهای پیروزی برندها در صادرات ترشی می باشد.

ترشی آلبالو صادراتی دارای مزه ای ترش و میوه ای می باشد. ترشی میوه ها معمولا بسیار محبوب هستند. ترشی صادراتی آلبالو دارای انواع هسته دار و فاقد هسته می باشد.

ترشی آلبالو خواص بسیار زیادی دارد. از جمله این خواص می توان به رفع التهابات معده، کاهش دردهای ناشی از ورزش و کاهش فشار خون اشاره کرد. ترشی آلبالو صادراتی در خارج از مرزهای ایران فروش بسیار خوبی دارد. بسیاری از افراد این ترشی را نه فقط به عنوان چاشنی غذا به هنگام شام و ناهار بلکه به عنوان یک میان وعده و نوعی تنقلات مصرف می کنند.

ترشی آلبالو صادراتی در مقایسه با سایر ترشی های صادراتی مانند ترشی لیته و ترشی مخلوط فروش کمتری دارد با این حال مخاطبان خاص خود را دارا می باشد در غیر اینصورت برای صادرات در نظر گرفته نمی شود. ترشی صادراتی آلبالو هم محبوب ایرانیان است و هم محبوب آن دسته از افرادی که عاشق چاشنی های ایرانی هستند.

میوه های زیادی وجود دارند که ترشی صادراتی آن ها آماده سازی می شود. نمونه اش انبه. اما ترشی آلبالو صادراتی در مقایسه با ترشی های دیگر دارای فروش بسیار خوبی می باشد و برندها پیوسته در راستای بالا بردن کیفیت این ترشی تلاش می کنند.

ترشی لیته صادراتی

ترشی لیته از دوران کودکی بر سر سفره های ما ایرانیان بوده است. بسیاری از ما ایرانیان طعم خوش دوران کودکی را با طعم خوش لیته به یاد می آورید. ترشی لیته صادراتی را می توان به جرات یکی از پر فروش ترین انواع ترشی های ایرانی دانست.

بسیاری از ایرانی ها فقط و فقط ترشی لیته مصرف می کنند و علاقه ای به استفاده از سایر ترشی ها ندارند. به همین دلیل محال است برندی را پیدا کنید که ترشی لیته صادراتی را در سبد محصولات صادراتی خود جای نداده باشد.

برای اینکه برند شما بتوانید در زمینه صادرات ترشی لیته صادراتی موفق عمل کند باید کیفیتی به مراتب بهتر از سایر برندها داشته باشد. رقابت در زمینه تولید بهترین ترشی لیته صادراتی بسیار زیاد است.

به همین دلیل بسیار مهم است که از مواد اولیه تازه و با کیفیت در تولید ترشی لیته صادراتی استفاده شود. متریال های اولیه و سبزیجات مورد استفاده در تولید ترشی لیته صادراتی باید همگی تازه، سالم و معطر باشند تا محصول نهایی از کیفیت خوبی بهره مند باشد.

موضوع دیگری که در مورد ترشی لیته صادراتی دارای اهمیت میباشد، بسته بندی ترشی لیته صادراتی است که باید بسیار مقاوم و نفوذ ناپذیر باشد و در برابر نفوذ آلودگی، رطوبت و غبار مقاومت بالایی داشته باشد. زیبایی ظاهری بسته بندی ترشی صادراتی لیته نیز اهمیت زیادی دارد.

هر چند که اغلب برندها از ظروف شیشه ای برای عرضه ترشی لیته صادراتی استفاده می کنند با این حال میزان درخشش و زیبایی و فرم این بسته بندی شیشه ای در جلب نظر مخاطبان تاثیر زیادی دارد.

ترشی لیته صادراتی به دلیل پر فروش بودن در اغلب کشورهای جهان با نرخ فروش بالایی همراه است. این نوع ترشی صادراتی دارای طعمی همه پسند می باشد و میل کردن آن نیز بسیار راحت است و از طرفی می توان آن را با هر نوع غذایی میل کرد.

اگر تمایل به صادرات انواع ترشی از جمله ترشی لیته صادراتی دارید می توانید برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در پایا در تماس باشید.