مجوز صادرات مواد غذایی به عراق

 در رابطه صادرات مواد غذایی به عراق باید گفت کشور عراق به دلیل شرایط اقلیمی خاصی که دارد معمولا از محصولات غذایی متنوع بی بهره می باشد. آب و هوای گرم و خشک عراق اجازه کشت بسیاری از مواد غذایی را به مردم این کشور نمی دهد. این در حالی است که ایران به دلیل تنوع بالایی که در اقلیم های جغرافیایی دارد از تنوع بالایی در محصولات غذایی بهره مند می باشد.

همین موضوع باعث شده تا در مبادلات اقتصادی بین ایران و عراق، ایران معمولا نقش صادر کننده مواد غذایی و عراق نقش وارد کننده مواد غذایی را بازی کند. تاجران ایرانی جزو مهمترین تامین کنندگان مواد غذایی در عراق هستند.

برای ازاطلاع از نحوه صادرات مواد غذایی به دبی  با کارشناسان ما تماس بگیرید

نکته مثبتی که در روند صادرات مواد غذایی به عراق وجود دارد این است که این کشور قوانین سختگیرانه ای در حد کشورهای اروپایی ندارد. بنابراین اخذ مجوز صادرات مواد غذایی به عراق کار چندان دشواری نیست. کافیست استانداردهای مواد غذایی را  برای صادرات مواد غذایی به عراق رعایت کنید و قوانین صادرات را زیر پا نگذارید.

صادرات

برای اخذ مجوز صادرات مواد غذایی به عراق شما نیاز به کارت بازرگانی دارید که باید از وزارت صمت یا اتاق بازرگانی دریافت کنید. بسیار مهم است که این کارت به نام صادر کننده مواد غذایی باشد.

یکی از مهمترین قوانین برای صادرات مواد غذایی به عراق رعایت استانداردهای وارداتی کشور عراق برای صادرات مواد غذایی به عراق  می باشد که شامل نمونه گیری برای صادرات مواد غذایی به عراق ، تست کنترل کیفی برای صادرات مواد غذایی به عراق  و بازرسی صادرات مواد غذایی به عراق می شود. بعد از طی این مراحل است که مجوز انطباق کالا با اظهار نامه صادر خواهد شد و مجوز صادرات مواد غذایی به عراق قابل اخذ می باشد.

برای اطلاع از   صادرات مواد غذایی به قطر  با کارشناسان ما تماس بگیرید

اخذ مجوز صادرات مواد غذایی به عراق نه تنها در گام های نخست به کارتان خواهد آمد بلکه در گام های پایانی یعنی در زمان انجام امور گمرکی نیز به آن نیاز دارید. شما در کنار این مجوز به مدارکی مانند مجوز بهداشت صادرات مواد غذایی به عراق ، قرنطینه برای صادرات مواد غذایی به عراق ، استاندارد صادرات مواد غذایی به عراق ، غذا و دارو و محیط زیست و جهاد کشاورزی برای صادرات مواد غذایی به عراق  نیاز دارید.

بسیار مهم است که محصولات غذایی صادراتی مطابق با الزامات بهداشت و سلامت عمومی در عراق باشد و لطمه ای به اقتصاد این کشور وارد نکند. در نتیجه برای اخذ مجوز صادرات مواد غذایی به عراق باید از قوانین صادرات به عراق آگاهی داشته باشید. بدین منظور بسیاری از صادر کنندگان مواد غذایی، روند اخذ مجوز صادرات مواد غذایی به عراق را به مجموعه های کارگزار می سپارند. شما نیز می توانید برای صادرات مواد غذایی به عراق  از خدمات تیم پایا بهره مند شوید.

برای ازاطلاع از نحوه صادرات مواد غذایی به هلند با کارشناسان ما تماس بگیرید

صادرات

شرایط صادرات مواد غذایی به عراق

بسیاری از افراد ممکن است به اشتباه تصور کنند که کشور عراق دارای سطح استانداردهای ضعیفی در واردات مواد غذایی می باشد در حالی که این کشور یکی از ثروتمندترین کشورهای خاورمیانه است و به تازگی استانداردهای سطح بالایی برای واردات مواد غذایی به تصویب رسانده است.

برای اطلاع از شرایط صادرات مواد غذایی به سوئد با کارشناسان ما تماس بگیرید

بنابراین یکی از مهمترین شرایط صادرات مواد غذایی به عراق رعایت این استانداردها می باشد. بازار عراق به هیچ عنوان مواد غذایی بی کیفیت را برای صادرات مواد غذایی به عراق  پذیرش نخواهد کرد. بدین منظور نیاز است که شما مجوز تطبیق کالا با استانداردهای وارداتی عراق را دریافت کنید که در واقع یک مجوز اجباری است و به منزله مورد تایید بودن ماده غذایی می باشد.

از دیگر شرایط صادرات مواد غذایی به عراق تغییر بسته بندی محصولات مطابق با فرهنگ و سلیقه مصرف کنندگان عراقی برای صادرات مواد غذایی به عراق  می باشد. ممکن است بسته بندی هایی که برای فروش محصولاتتان در ایران در نظر گرفته اید در بازار عراق محبوبیت چندانی نداشته باشد.

در نتیجه نیاز است که بسته بندی ها را تغییر دهید و نوشته های روی محصولات را برای صادرات مواد غذایی به عراق به زبان عربی چاپ کنید. در نتیجه مصرف کنندگان عراق می توانند با خیال راحت اطلاعات محصول را به زبان عربی از روی بسته بندی ها مطالعه کنند.

برای اینکه بتوانید فعالیت موفقیت آمیزی در بازار مواد غذایی عراق داشته باشید نیاز است که تحقیقات بازار را برای صادرات مواد غذایی به عراق در عراق انجام دهید. این یکی از مهمترین شرایط صادرات مواد غذایی به عراق می باشد. تا زمانی که تحقیقات بازار و تحلیل رقبا را انجام نداده باشید امکان ثادرات برای شما مهیا نخواهد بود.

برای اطلاع از مراحل صادرات مواد غذایی به آلمان با کارشناسان ما تماس بگیرید

در طی تحقیقات بازار عراق متوجه خواهید شد که میزان محبوبیت کالای تولیدی شما در این بازار برای صادرات مواد غذایی به عراق  چقدر است؟ نرخ تقاضای مصرف کنندگان به چه صورت است؟ رقبای شما برای صادرات مواد غذایی به عراق چه کسانی هستند؟ چه تهدیدها و فرصت هایی در این بازار صادرات مواد غذایی به عراق برای شما وجود دارد؟ فرهنگ و ذائقه مردم عراق چگونه است و به نحوی باید محصول تان را قیمت گذاری کنید تا هم به سودآوری مطلوبی برسید و هم قیمت رقابتی در قیاس با سایر رقبا ارائه دهید. بدون این تحلیل ها قدم برداشتن در مسیر صادرات مواد غذایی به عراق نتیجه بخش نخواهد بود.

یکی از مهمترین شرایط صادرات مواد غذایی به عراق آشنایی با زبان عربی می باشد. شما نه تنها باید مذاکرات تجاری تان را به زبان عربی انجام دهید بلکه بسیاری از مکاتبات رسمی و تکنیک های بازاریابی را نیز باید به زبان عربی اجرا کنید.

حضور یافتن در نمایشگاه های مواد غذایی عراق، ارتباط با تامین کنندگان مواد غذایی در عراق برای صادرات مواد غذایی به عراق ، ورود به معامله برای صادرات مواد غذایی به عراق ، ترجمه اسناد و مدارک و برقراری ارتباط با خریداران  برای صادرات مواد غذایی به عراق نیاز به دانش زبان عربی و یا انگلیسی دارد.

با این حال به نظر می رسد که دانستن زبان عربی بسیار مفیدتر از دانستن زبان انگلیسی در صادرات مواد غذایی به عراق می باشد. به همین دلیل نیاز است که در این زمینه مهارت داشته باشید و یا از افراد کاربلد و متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

سازمان مرکزی استاندارد و کنترل کیفی عراق شرایط خاصی را برای صادرات مواد غذایی به این کشور تدوین کرده است. بنابراین شرکای تجاری باید برای صادرات مواد غذایی به این کشور از این استانداردها پیروی کنند. دارا بودن اسناد و مجوزهای لازم برای صادرات مواد غذایی به عراق  یکی از مهم ترین این شرایط می باشد.

شما باید برای صادرات مواد غذایی به عراق مجوزهای بهداشت برای صادرات مواد غذایی به عراق ، استاندارد برای صادرات مواد غذایی به عراق ، کنترل کیفی برای صادرات مواد غذایی به عراق ، غذا و دارو و محیط زیست و جهاد کشاورزی را برای صادرات مواد غذایی به عراق  دریافت کنید. محموله صادرات شما باید دارای مجوز انطباق باشد و منجر به برهم خوردن تعادل در بازار عراق نشود.

برای اطلاع از مراحل صادرات مواد غذایی به آمریکا با کارشناسان ما تماس بگیرید

نحوه صادرات مواد غذایی به عراق

اگر می خواهید یکی از بهترین کشورها را برای صادرات مواد غذایی انتخاب کنید ما کشور عراق را به شما پیشنهاد می دهیم. این کشور با دارا بودن فضای عالی جهت صادرات مواد غذایی، این امکان را به تجار ایرانی داده است تا بتوانند مواد غذایی سالم، بهداشتی و حلال را وارد این کشور کنند.

اغلب مردم کشور عراق مسلمان هستند و به مواد غذایی حلال پایبندی دارند. به همین دلیل است که استقبال خوبی از مواد غذایی ایرانی در این کشور به عمل می آید.

نحوه صادرات مواد غذایی به عراق پیچیدگی های صادرات مواد غذایی به کشورهای اروپایی را شامل نمی شود. بنابراین می توانید با رعایت استانداردهای تدوین شده و اخذ مجوزهای لازم به راحتی صادرات مواد غذایی به عراق را در پیش بگیرید.

نحوه صادرات

بدین منظور محصولات شما باید برای صادرات مواد غذایی به عراق  بازرسی کیفی شوند و از استانداردهای تدوین شده توسط دولت عراق پیروی کنند. اخذ تاییدیه Certificate of Conformity و گواهی انطباق محصولات یکی از مهمترین مواردی است که در نحوه صادرات مواد غذایی به عراق باید مورد توجه قرار گیرد. این گواهی توسط شرکت های معتبر عرضه می شود.

شما برای صادرات مواد غذایی به عراق باید مدارک لازم را آماده سازی کنید. برخی از این مدارک را باید به شکل حضوری آماده سازی نمایید و برخی دیگر را باید به شکل فیزیکی اخذ کنید.

یکی از این مدارک مهم فاکتور فروش است که لازم است به زبان انگلیسی و عربی  برای صادرات مواد غذایی به عراق ترجمه شود. در فاکتور فروش اطلاعات زیادی ثبت می شود. یکی از مهمترین این اطلاعات قیمت محصول می باشد. بنابراین بسیار مهم است که با شیوه قیمت گذاری محصولات غذایی برای صادرات به عراق آشنایی داشته باشید.

برای اطلاع از شرایط صادرات مواد غذایی به سوئیس با کارشناسان ما تماس بگیرید

از مهمترین نکاتی که در نحوه صادرات مواد غذایی به عراق مورد توجه میباشد یکسان بودن اطلاعات ذکر شده در فاکتور تجاری و گواهی مبدا برای صادرات مواد غذایی به عراق  می باشد. تمامی گواهی هایی که از ارگان های مختلف مانند بهداشت و استاندارد و سازمان غذا و دارو برای صادرات مواد غذایی به عراق دریافت می کنید باید همراه با مهر و امضای رسمی باشد و به زبان انگلیسی ترجمه شوند.

یکی دیگر از گواهی های مهمی که برای صادرات مواد غذایی به عراق بدان نیاز دارید گواهی مبدا می باشد که آن نیز باید به زبان انگلیسی و عربی آماده سازی شود. گواهی مبدا مدرکی است که در آن اطلاعاتی مانند آدرس تولید کننده، صادر کننده و خریدار همراه با اطلاعات دقیق پایانه مرزی برای صادرات مواد غذایی به عراق  آورده می شود.

دقت داشته باشید که اطلاعات ثبت شده در این سند باید با فاکتور فروش برای صادرات مواد غذایی به عراق  یکسان باشد. دانستن این نکات مهم کمک می کند تا در نحوه صادرات مواد غذایی به عراق با مشکل مواجه نشوید.

اخذ گواهی بهداشت از سازمان نظارت بر سلامت مواد غذایی ایران، اخذ مدارک تاییدیه بازرسی برای صادرات مواد غذایی به عراق ، ارائه لیست اظهار کالا و استاندارد رضایت مشتری برای صادرات مواد غذایی به عراق  همگی از مدارکی هستند که در روند صادرات مواد غذایی به عراق به آنها نیاز دارید. نکته مهمی که در نحوه صادرات مواد غذایی به عراق باید به آن اشاره شود این است که سفارت عراق معمولا پیش فاکتور برای صادرات مواد غذایی به عراق قبول نمی کند و بسیار مهم است که فاکتور فروش قطعی ارائه دهید.

برای اطلاع از قیمت صادرات مواد غذایی به نیوزلند  با کارشناسان ما تماس بگیرید

داشتن استانداردهای ایزو برای محصولات غذایی، آماده سازی لیبل های محصولات غذایی به زبان انگلیسی و عربی، گزارش تست کنترل کیفی و نمونه برداری برای صادرات مواد غذایی به عراق ، استاندارد محیط زیست برای صادرات مواد غذایی به عراق ، تاییدیه ساخت کالا از سازمان استاندارد و ارائه پکینگ لیست همگی از جمله مواردی هستند که در فرآیند صادرات مواد غذایی به عراق باید مورد توجه قرار گیرد.

عدم اجرای هر کدام از این اقدامات می تواند روند صادرات مواد غذایی به عراق را با چالش مواجه کند. در نتیجه بسیار مهم است که در این مسیر تجربه و دانش بالایی داشته باشید و یا از شرکت های خبره و کارگزاری های حرفه ای کمک بگیرید. مجموعه پایا با دارا بودن تیمی متشکل از نیروهای ماهر و با تجربه شما را در صادرات مواد غذایی به عراق همراهی خواهد کرد.

قیمت صادرات

قیمت صادرات مواد غذایی به عراق

بسیاری از تاجران ایرانی که صادرات مواد غذایی به عراق را انتخاب می کنند به هزینه های اقتصادی این مبادله تجاری برای صادرات مواد غذایی به عراق  فکر می کنند. قیمت صادرات مواد غذایی به عراق در قیاس با قیمت صادرات مواد غذایی به کشورهایی مانند استرالیا، هلند، ایتالیا، آلمان و آمریکا بسیار اقتصادی تر می باشد.

برای اطلاع از قیمت صادرات مواد غذایی به انگلستان با کارشناسان ما تماس بگیرید

در نتیجه می توان روی سودآوری صادرات مواد غذایی به عراق حساب باز کرد. اما قیمت صادرات مواد غذایی به عراق به چه پارامترهایی بستگی دارد؟ این هزینه تحت تاثیر چه عواملی تغییر خواهد کرد؟

یکی از مهمترین پارامترهای موثر در قیمت صادرات مواد غذایی به عراق ، حجم بار ارسالی می باشد. بی شک هر چه حجم بار ارسالی شما بیشتر باشد نیاز به پرداخت هزینه بیشتری در امور گمرکی و روند حمل و نقل و بیمه  برای صادرات مواد غذایی به عراق دارید. اما از طرفی سودآوری شما نیز به احتمال زیادی بیشتر خواهد بود.

قیمت صادرات مواد غذایی به عراق به شیوه حمل و نقل بستگی دارد. شما می توانید صادرات مواد غذایی به عراق را از طریق روش زمینی یا هوایی انجام دهید. قطعا روش زمینی روشی اقتصادی تر برای صادرات مواد غذایی به عراق  می باشد. از آنجایی که مرزهای ایران و عراق بسیار به هم نزدیک می باشند حتی مواد غذایی حساس به فساد را نیز می توانید تحت شرایط خاص به صورت زمینی ارسال کنید و در هزینه ها صرفه جویی به عمل آورید.

از دیگر هزینه هایی که قیمت صادرات مواد غذایی به عراق را دستخوش تغییر می کند هزینه بسته بندی محصولات می باشد. شما برای صادرات مواد غذایی به عراق نیاز است که بسته بندی محصولات را تغییر دهید و نوشته های روی محصولات را به زبان عربی و انگلیسی چاپ کنید. این اقدام برای شما هزینه بر خواهد بود.

برای اطلاع از هزینه صادرات مواد غذایی به استرالیا   با کارشناسان ما تماس بگیرید

از دیگر مواردی که می توانند در قیمت صادرات مواد غذایی به عراق تاثیر گذار باشند می توان به هزینه های گمرکی مانند هزینه عوارض و مالیات، هزینه ترخیص کالا برای صادرات مواد غذایی به عراق ، هزینه انبارداری برای صادرات مواد غذایی به عراق ، هزینه اخذ مجوزهای قانونی برای صادرات مواد غذایی به عراق ، هزینه مذاکرات تجاری، هزینه رفت و آمد به عراق جهت بازاریابی و تحقیقات بازار برای صادرات مواد غذایی به عراق ، هزینه بیمه و سایر هزینه های جانبی اشاره کرد.

مراحل صادرات مواد غذایی به عراق

صادرات مواد غذایی به عراق مراحل چندان پیچیده ای ندارد. بنابراین برای اینکه مراحل صادرات مواد غذایی به عراق را طی کنید نیاز است که طبق دستورالعمل ها و قوانین تنظیم شده توسط این کشور پیش بروید.

شما در مراحل نخست از صادرات مواد غذایی به عراق نیاز است که تحقیقات بازار را در کشور عراق انجام دهید و اقدام به تحلیل رقبا نمایید تا قادر به تدوین یک استراتژی قوی جهت صادرات مواد غذایی به عراق شوید.

در ادامه نیاز است که گواهی انطباق محصولات غذایی و مجوز صادرات مواد غذایی به عراق یا همان COC را دریافت کنید که معمولا از شرکت های SGS و BV دریافت می شود. بدین منظور به فاکتور فروش، مارکینگ کالا، تست و نمونه برداری از کالا در آزمایشگاه های معتبر مواد غذایی، فاکتور نهایی، پکینگ لیست و قرارداد حمل نیاز دارید.

 مراحل صادرات

شما باید در ادامه مجوزهای قانونی مانند مجوز بهداشت، استاندارد، غذا و دارو، جهاد کشاورزی و محیط زیست را دریافت کنید. تعداد این مجوزها بر حسب نوع ماده غذایی متفاوت خواهد بود.

انجام مذاکرات تجاری و عقد قرارداد با خریداران عراقی، تغییر بسته بندی ها، انجام امور گمرکی، پرداخت هزینه ها از طریق حساب های بین المللی و قرارداد با بیمه و حمل و نقل همگی از دیگر مراحل صادرات مواد غذایی به عراق می باشد که باید به درستی انجام شود. مجموعه پایا با دارا بودن سابقه درخشان در زمینه صادرات مواد غذایی به عراق شما را در این مسیر یاری خواهد کرد.

برای اطلاع از شرایط صادرات مواد غذایی به اروپا  با کارشناسان ما تماس بگیرید

با تیم ما در تماس باشید

با پر کردن فرم زیر میتوانید از مشاوره رایگان و تماس مشاوران ما بهره مند شوید.

درخواست شما با موفقیت ارسال گردید!
در ارسال درخواست مشکلی رخ داده است. لطفا فرم را به دقت تکمیل نمایید.