مجوز صادرات مواد غذایی به کانادا

کشور کانادا یکی از بهترین مقصدها برای صادرات محصولات غذایی ایرانی است. جامعه ایرانی که در کانادا زندگی می کند هر روز در حال گسترش می باشد بنابراین طبیعی است که محصولات غذایی ایرانی بازار پر رونقی در فروشگاه های کانادایی داشته باشند. پس اگر تولیدکننده مواد غذایی هستید بی شک باید یکی از اصلی ترین مقاصد فروش محصولات تان را  برای صادرات مواد غذایی به کانادا انتخاب کنید. برای صادرات مواد غذایی به کانادا شما نیاز به مجوز دارید. تا زمانی که پروسه اخذ مجوز صادرات مواد غذایی به کانادا طی نشود این اقدام غیر ممکن خواهد بود.

برای اخذ مجوز صادرات مواد غذایی به کانادا باید قبل از هر چیز تجارت خود را برای صادرات مواد غذایی به کانادا ثبت نمایید.

برای اطلاع از شرایط صادرات محصولات غذایی با کارشناسان ما تماس بگیرید

صادرات

به مجوز صادرات مواد غذایی به کانادا اصطلاحا حساب صادرات مواد غذایی به کانادا هم گفته می شود که توسط آژانس عملکرد کانادا  یا CRA انجام می شود. بدین منظور نیاز است که با ارگان های شهری، استانی و فدرال کانادا  برای صادرات مواد غذایی به کانادا وارد مذاکره شوید و چندین مورد از ثبت نام ها را انجام دهید. در نتیجه به شما شماره کسب و کار (BN)، نام تجاری ثبت شده و حساب GST-HST تعلق می گیرد. در این صورت است که می توانید موفق به اخذ مجوز صادرات مواد غذایی به کانادا شوید.

از آنجایی که طی کردن این مراحل برای اغلب تولیدکنندگان مواد غذایی پیچیده و وقت گیر است توصیه می کنیم در مسیر اخذ مجوز صادرات مواد غذایی به کانادا حتما از مجموعه های خبره در امر مشاوره یاری بگیرید. مجموعه پایا در صفر تا صد این مسیر با شما همراه خواهد بود.

صادرات

شرایط صادرات مواد غذایی به کانادا

بسیاری از تولیدکنندگان مواد غذایی در ایران این سوال را دارند که شرایط صادرات مواد غذایی به کانادا چیست؟ چگونه می توان این اقدام سودآور و مهم را رقم زد؟ قبل از هر چیز باید بگوییم که برای صادرات مواد غذایی به کانادا شما باید بازار محصولات تان را ارزیابی کنید. پس باید اقدام به تحقیقات بازار نمایید، رقبای خود را شناسایی کنید، میزان عرضه و تقاضا را برآورد نمایید و تحلیل های دقیقی در مورد میزان ریسک و نرخ سودآوری احتمالی صورت دهید.

برای اطلاع از مجوز صادرات محصولات سوپرمارکتی با کارشناسان ما تماس بگیرید

بنابراین تا زمانی که بازار هدف و مشتریان هدف را شناسایی نکرده اید اقدام به صادرات مواد غذایی به کانادا نکنید چرا که با ریسک بالایی همراه خواهد بود. تنها در صورت اجرای پروسه تحقیقات است که می توانید متوجه مزیت های رقابتی شوید که منجر به افزایش محبوبیت شما در بازار کانادا خواهد شد.

در مورد اینکه محصولات غذایی شما اجازه ورود به خاک کانادا را دارند یا خیر تحقیقات مفصلی انجام دهید. بسیاری از کارآفرین ها در این مرحله دچار چالش شده اند و با گمرک به مشکل برخورده اند. کانادا لیستی در قالب ICL منتشر کرده است که در آن قوانین واردات و صادرات به کانادا ذکر شده است بنابراین به عنوان یک صادر کننده موظف هستید این لیست را بررسی کنید. ممکن است برخی کالاها توسط OGD ممنوع شده باشند.

آژانس بازرسی مواد غذایی، وزارت بهداشت و وزارت محیط زیست از جمله ارگان هایی هستند که روی واردات مواد غذایی به کانادا حساسیت ویژه ای دارند. ممکن است این ارگان ها قوانین خاصی برای برچسب گذاری محصول، نوع بسته بندی و گواهینامه اعمال نموده باشند که در این لیست قابل بررسی و تحلیل است.

برای اطلاع از مراحل صادرات محصولات سوپرمارکتی  با کارشناسان ما تماس بگیرید

از دیگر شرایط صادرات مواد غذایی به کانادا این است که با ادارات دولتی که در روند صادرات مواد غذایی کمپانی شما دخیل هستند آشنایی پیدا کنید. از طرفی باید توجه ویژه به طبقه بندی تعرفه، تعرفه قابل اجرا و نرخ مالیات و عوارض داشته باشید.

این موضوع به شما کمک می کند تا در روند صادرات مواد غذایی به کانادا دچار بحران های مالی نشوید. استفاده از قرارداد تجارت آزاد کمک می کند تا این نرخ را کاهش دهید. به همین دلیل توصیه می کنیم در روند صادرات مواد غذایی به کانادا از یک مجموعه خبره و حرفه ای کمک بگیرید. مجموعه پایا با داشتن تیمی مجرب و کاربلد آماده همکاری با شما عزیزان در راستای صادرات مواد غذایی به کانادا می باشد.

نحوه صادرات مواد غذایی به کانادا

عده زیادی از کارآفرینان و تولیدکنندگان خبره درون کشور داریم که به رغم دستیابی به موفقیت بالا هنوز نتوانسته اند در عرصه های جهانی عرض اندام کنند. به عنوان مثال یکی از کشورهایی که جامعه ایرانی در آن جمعیت بالایی دارد کشور کانادا می باشد. اما عدم آشنایی با نحوه صادرات مواد غذایی به کانادا موجب شده تا بسیاری از کارآفرینان در گم نامی و سود پایین به فعالیت ادامه دهند. به راستی نحوه صادرات مواد غذایی به کانادا چگونه است؟

برای اطلاع از هزینه صادرات محصولات غذایی با کارشناسان ما تماس بگیرید

یکی از مهمترین قواعدی که باید در این راستا بدانید قواعد مربوط به گمرک می باشد. آشنایی با قوانین و الزامات گمرک شما را از چالش های زیادی رهایی خواهد بخشید. شما در وهله نخست باید اقدام به اخذ مجوز صادرات مواد غذایی به کانادا نمایید و بعد تحقیقات بازار را کامل کنید. در دست داشتن تحلیل های آماری دقیق از اوضاع بازار هدف در کانادا می تواند روند صادرات مواد غذایی به کانادا را تسریع کند.

نحوه صادرات

برای صادرات مواد غذایی به کانادا باید اظهار نامه ورودی به گمرک را ارسال نمایید. روش های مختلفی برای این اقدام در صادرات مواد غذایی به کانادا  وجود دارد. شما می توانید از کارگزاران حمل و نقل کمک بگیرید تا حمل و ارسال اظهار نامه را از جانب شما به عهده بگیرند و یا خودتان این مراحل را برای صادرات مواد غذایی به کانادا طی کنید. با این حال اجرای این مراحل توسط شرکت تولید کننده مواد غذایی می تواند بسیار پر ریسک و وقت گیر باشد چرا که طی کردن این روند نیاز به دانش و آگاهی کافی در حوزه صادرات مواد غذایی به کانادا و قوانین گمرکی برای صادرات مواد غذایی به کانادا دارد. در نتیجه کمک گرفتن از کارگزاری ها می تواند گزینه بهتری باشد.

برای کسب اطلاعات از هزینه های صادرات مواد غذایی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

شما برای پرداخت مالیات و عوارض نیز گزینه های مختلفی روی میز دارید. شما می توانید اسناد حسابداری تان را با کارگزار گمرکی در میان بگذارید تا از طرف شما امور مربوط به پرداخت هزینه ها را متقبل شود. به طور کلی انتخاب شیوه حمل و نقل محصولات به مقصد از مهمترین اقداماتی است که باید در روند صادرات مواد غذایی به کانادا انجام دهید. سیستم های حمل و نقل مختلف برای صادرات مواد غذایی به کانادا  از جمله ریلی، هوایی، جاده ای و آبی وجود دارد که شما می توانید بر حسب میزان حساسیت کالا در صادرات مواد غذایی به کانادا یکی از آن ها را انتخاب کنید.

قیمت صادرات

قیمت صادرات مواد غذایی به کانادا

کانادا به دلیل دارا بودن آب و هوای سرد و اقلیم متفاوت با ایران مقصد خوبی برای فروش و صادرات مواد غذایی می باشد. با این حال دور بودن کانادا از ایران از لحاظ جغرافیایی موجب شده تا قیمت صادرات مواد غذایی به کانادا بیش از سایر کشورهای آسیایی و اروپایی باشد. اما به دلیل پر رونق بودن بازار مواد غذایی ایرانی در کانادا می توان این هزینه را با سود حاصل از فروش جبران کرد.

قیمت صادرات مواد غذایی به کانادا به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال حجم بار ارسالی برای صادرات مواد غذایی به کانادا ، نوع محصولات غذایی برای صادرات مواد غذایی به کانادا ، هزینه های بیمه برای صادرات مواد غذایی به کانادا ، هزینه های حمل و نقل برای صادرات مواد غذایی به کانادا ، سیستم حمل و نقل انتخابی برای صادرات مواد غذایی به کانادا ، هزینه های مالیات و عوارض گمرک برای صادرات مواد غذایی به کانادا ، هزینه ارسال نمونه محصول به فروشنده اصلی، هزینه اخذ کارت بازرگانی و مجوزهای لازم برای صادرات، هزینه های تست کنترل کیفی، هزینه بسته بندی و هزینه تبلیغات و تحقیقات بازار همگی جزو هزینه هایی هستند که قیمت صادرات مواد غذایی به کانادا را دستخوش تغییر خواهند کرد. لازم به گفتن است که تعرفه گمرکی کانادا بر اساس سازمان بین‌ المللی تعرفه‌های گمرکی تعیین می شود. شما می توانید برای اطلاع از قیمت صادرات مواد غذایی به کانادا با کارشناسان ما در مجموعه پایا تماس حاصل نمایید.

مراحل صادرات مواد غذایی به کانادا

کشور کانادا یکی از محبوب ترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان است. این کشور در شمال قاره آمریکا واقع شده و بازار خوبی برای صادرات انواع مواد غذایی را فراهم آورده است. این کشور با دارا بودن جمعیت 35 میلیون نفری فرهنگ ها و ملیت های مختلفی را در خود جای داده است که بخش قابل توجهی از آن ها را ایرانیان تشکیل داده اند. بنابراین می توان بازار فروش مواد غذایی در کانادا را بازار خوبی قلمداد کرد.

برای اطلاع از شرایط صادرات محصولات سوپرمارکتی  با کارشناسان ما تماس بگیرید

نه تنها ایرانیان ساکن کانادا بلکه مردمانی که از سایر ملیت ها و اقوام در این کشور حضور دارند مواد غذایی ایرانی را مواد غذایی محبوبی می دانند. پس اگر در حوزه تولید و فروش مواد غذایی فعالیت دارید باید هر چه زودتر وارد وادی صادرات مواد غذایی به کانادا شوید. اما برای این کار باید مراحل صادرات مواد غذایی به کانادا را بدانید و این مراحل را به ترتیب انجام دهید. 

 مراحل صادرات

خشکبار، پسته، خرما، مربا، زعفران، ادویه جات، سبزی خشک، ترشی جات، تنقلات، کنسرو مواد غذایی، خورشت های آماده و میوه خشک از جمله مواد غذایی هستند که به کانادا صادر می شوند. اولین گام از مراحل صادرات مواد غذایی به کانادا شناخت بازار هدف در کانادا برای  صادرات مواد غذایی به کانادا است. شما باید مخاطبین و بازار هدف تان را شناسایی کنید و تحلیل بازار و تحلیل رقبا را برای صادرات مواد غذایی به کانادا  انجام دهید تا از اوضاع عرضه و تقاضا برای صادرات مواد غذایی به کانادا ، مزیت های رقابتی برای صادرات مواد غذایی به کانادا ، نرخ خرید و فروش برای صادرات مواد غذایی به کانادا ، میزان ریسک و میزان سودآوری احتمالی برای صادرات مواد غذایی به کانادا  آگاه شوید.

بسیار مهم است که در روند طی کردن مراحل صادرات مواد غذایی به کانادا از قوانین کانادا تبعیت کنید. شما همچنین باید مقداری از محصول تان را به عنوان نمونه برای فروشندگانی که مهره های اصلی زنجیره تامین هستند ارسال کنید تا کیفیت محصول مورد تایید قرار گیرد و بعد سفارشات در حجم بالا انجام شود.

برنامه ریزی تولید برای صادرات مواد غذایی به کانادا ، برنامه ریزی بسته بندی محصولات برای صادرات مواد غذایی به کانادا ، بستن قرارداد با شرکت های حمل و نقل، اخذ مجوزهای لازم مانند مجوز صادرات و کارت بازرگانی، بستن قرارداد با شرکت های بیمه، ارسال اظهارنامه، پرداخت عوارض و مالیات و ارسال بار همگی بخشی از مهمترین مراحل صادرات مواد غذایی به کانادا هستند که باید به ترتیب و به درستی انجام شوند. بسیاری از مجموعه های تولید کننده مواد غذایی در این راستا از کمک کارشناسان خبره استفاده می کنند.

بنابراین اگر هیچ گونه تسلطی به این مراحل ندارید نگران نباشید. کارشناسان و متخصصین ما در پایا تمامی این مراحل را پشت سر هم بدون وقفه انجام خواهند داد.

با تیم ما در تماس باشید

با پر کردن فرم زیر میتوانید از مشاوره رایگان و تماس مشاوران ما بهره مند شوید.

درخواست شما با موفقیت ارسال گردید!
در ارسال درخواست مشکلی رخ داده است. لطفا فرم را به دقت تکمیل نمایید.