مجوز صادرات مواد غذایی به ترکیه

ترکیه کشوری ست که نیمی از آن در آسیا و نیم دیگر آن در اروپا واقع شده؛ یکی از معدود کشورهایی که در جهان چنین ویژگی خاصی دارد ترکیه است. همین ویژگی خاص موجب شده تا مبادلات اقتصادی در ترکیه و صادرات مواد غذایی به ترکیه با رونق بالایی انجام شود.

کشور ترکیه جزو موفق ترین کشورهای خاورمیانه در زمین اقتصاد است و به دلیل روابط سیاسی اقتصادی مطلوبی که با ایران دارد، می توان آینده خوبی را در زمینه صادرات مواد غذایی به ترکیه دید.

برای اطلاع از   صادرات مواد غذایی به عراق  با کارشناسان ما تماس بگیرید

یکی از دلایل محکم بودن اقتصاد ترکیه را می توان عدم اتکا به منابع نفتی دانست. کشوری که بدون داشتن منابع نفتی و صرف مبادلات اقتصادی با سایر کشورها توانسته پایه های قوی در نظام خود ایجاد کند بی شک انتخاب خوبی برای صادرات مواد غذایی به ترکیه خواهد بود. بدین منظور تولیدکنندگان باید اقدام به اخذ مجوز صادرات مواد غذایی به ترکیه نمایند.

صادرات

برای اخذ مجوز صادرات مواد غذایی به ترکیه باید در ابتدا اقدام به دریافت کارت بازرگانی نمایید. کارت بازرگانی از طرف وزارت صنعت و معدن و اتاق بازرگانی برای صادرات مواد غذایی به ترکیه ارائه می شود. در نتیجه باید تقاضای خود را در این وزارتخانه برای صادرات مواد غذایی به ترکیه  مطرح کنید. بعد از طی کردن مراحل اداری و قانونی، کارت بازرگانی به نام صادر کننده را می توانید دریافت نمایید که پیش نیاز اخذ مجوز صادرات مواد غذایی به ترکیه است.

کشور ایران و ترکیه دارای اشتراکات تاریخی ، فرهنگی و مذهبی زیادی هستند. این دو کشور از لحاظ ذائقه نیز شباهت زیادی به هم دارند. در نتیجه بازار مواد غذایی ایرانی در ترکیه حسابی سکه است. مواد غذایی مانند خرما، پسته، زعفران، ادویه جات، خشکبار، نوشیدنی ها، سبزیجات معطر و انواع تنقلات و عرقیجات در این کشور فروش بالایی دارند و برای صادرات مواد غذایی به ترکیه با ارزش است.

برای اطلاع از   صادرات مواد غذایی به قطر  با کارشناسان ما تماس بگیرید

با این حال شرایط آب و هوایی ترکیه اجازه رشد بسیاری از مواد غذایی را در خاک این کشور نمی دهد. به همین دلیل صادرکنندگان مواد غذایی در ایران می توانند وی این کشور به عنوان یک بازار مستعد  در صادرات مواد غذایی به ترکیه حساب باز کنند.

شما می توانید برای اخذ مجوز صادرات مواد غذایی به ترکیه از کارشناسان خبره ما در پایا کمک بگیرید. این مجوز اهمیت زیادی در روند صادرات مواد غذایی به ترکیه دارد و بدون آن قادر به اخذ تاییدیه استاندارد و اجرای امور گمرکی نخواهید بود. در نتیجه اخذ مجوز صادرات مواد غذایی به ترکیه را حتما جدی بگیرید.

صادرات

شرایط صادرات مواد غذایی به ترکیه

ترکیه یکی از کشورهای همجوار ایران است که از لحاظ فرهنگی، غذایی، تاریخی و رسوم شباهت های زیادی به ایران دارد. بسیاری از مواد غذایی که در ایران مورد استفاده مردم قرار دارند در ترکیه نیز با استقبال بالا درصادرات مواد غذایی به ترکیه روبرو می شوند. در نتیجه اگر ترکیه را برای صادرات مواد غذایی انتخاب کرده اید پیشاپیش بابت این انتخاب عالی به شما تبریک می گوییم.

برای اطلاع از شرایط صادرات مواد غذایی به سوئد با کارشناسان ما تماس بگیرید

اما دقت داشته باشید که صادرات مواد غذایی به ترکیه همچون سایر کشورها شرایط و ضوابط خاص خود را دارد. هر چند که مسیر صادرات مواد غذایی به ترکیه نسبتا هموار است اما رعایت شرایط صادرات مواد غذایی به ترکیه یکی از مهمترین الزاماتی است که باید در این مسیر بدان توجه کنید.

شما قبل از هر چیز باید با قوانین صادرات و واردات ترکیه آشنایی داشته باشید. هر کشور ضوابط و قوانین خاص خود را در زمینه صادرات و واردات دارد که از قوانین بین الملل مجزا می باشد. شما به عنوان یک صادر کننده موفق مواد غذایی لازم است که با این قوانین برای صادرات مواد غذایی به ترکیه  آشنایی داشته باشید تا سر رشته امور را گم نکنید و طبق قوانین ترکیه پیش بروید.

آشنایی با زبان ترکی از دیگر شرایط صادرات مواد غذایی به ترکیه می باشد. هر چند که بسیاری از تجار این کشور به زبان انگلیسی آشنایی دارند اما ترکیه یکی از کشورهایی است که مردم آن در زبان انگلیسی ضعیف هستند و ممکن است تاجران از شما بخواهند که با آن هابرای صادرات مواد غذایی به ترکیه  به زبان ترکی صحبت کنید.

در نتیجه باید به این زبان مسلط باشید و یا از یک مشاور و مترجم آشنا به زبان ترکی کمک بگیرید. بهتر است مشاوری که انتخاب می کنید به قوانین و مقررات حقوقی مانند قوانین و الزامات عقد قرارداد برای صادرات مواد غذایی به ترکیه  آشنایی داشته باشد تا تمامی امور به دست یک متخصص خبره انجام شود.

برای اطلاع از مراحل صادرات مواد غذایی به آلمان با کارشناسان ما تماس بگیرید

بازار ترکیه دارای قوانین خاصی می باشد که بخش زیادی از این قوانین توسط دولت ترکیه تصویب شده است. اگر سری به گمرکات ایران بزنید خواهید دید که بسیاری از تاجران به دلیل عدم آشنایی با شرایط صادرات مواد غذایی به ترکیه و آشنایی با قوانین و مقررات این بازار نتوانسته اند کالای خود برای صادرات مواد غذایی به ترکیه  را ترخیص کنند.

به عنوان مثال ممکن است دولت ترکیه قوانینی را برای جلوگیری از گرانی و تورم در این کشور تصویب کرده باشد که ارتباط مستقیم با شیوه قیمت گذاری کالای شما دارد. همچنین ممکن است به منظور حفاظت از محیط زیست قوانین دیگری را به تصویب رسانده باشد که با شیوه بسته بندی محصولات شما  برای صادرات مواد غذایی به ترکیه در ارتباط است. تا زمانی که شما این قوانین حاکم را ندانید نمی توانید صادرات مواد غذایی به ترکیه را انجام دهید.

یکی از مهمترین شرایط صادرات مواد غذایی به ترکیه ، بسته بندی محصولات طبق استانداردهای این کشور برای صادرات مواد غذایی به ترکیه  است. شما باید لیبل محصولات را به زبان ترکی و انگلیسی تغییر دهید و اگر قوانین خاصی در مورد بسته بندی محصولات جود دارد آن را اجرا کنید.

برای اطلاع از   صادرات مواد غذایی به دبی  با کارشناسان ما تماس بگیرید

آشنایی با قوانین گمرکی برای صادرات مواد غذایی به ترکیه ، تحقیقات بازار برای صادرات مواد غذایی به ترکیه ، تحلیل رقبا در صادرات مواد غذایی به ترکیه ، داشتن حساب ارزی، اخذ مجوزهای قانونی از ارگان های مربوطه مانند بهداشت و قرنطینه و استاندارد در صادرات مواد غذایی به ترکیه ، اخذ گواهی تایید کیفیت، توانایی انجام مذاکرات تجاری و مکاتبات رسمی برای صادرات مواد غذایی به ترکیه ، بازاریابی و تبلیغات همگی از جمله شرایط صادرات مواد غذایی به ترکیه می باشد که با رعایت آن ها می توانید این روند را بدون دردسر و به سادگی طی کنید.

نحوه صادرات مواد غذایی به ترکیه

به عنوان یک صادر کننده مواد غذایی بهتر است کار خود را از کشورهای همجوار برای صادرات مواد غذایی به ترکیه  آغاز کنید و سپس صادرات به کشورهای دوردست را در لیست خود قرار دهید. ترکیه یکی از کشورهای همجوار ایران است که نحوه صادرات مواد غذایی به ترکیه پیچیدگی های کمتری نسبت به کشورهای اروپایی و آمریکایی دارد هر چند که ترکیه نیز جزو معدود کشورهایی است که دارای بخش اروپایی نیز می باشد.

آشنایی با نحوه صادرات مواد غذایی به ترکیه می تواند به شما کمک کند تا این مسیر را بدون توقف طی کنید.

برای ازاطلاع از نحوه صادرات مواد غذایی به اتریش با کارشناسان ما تماس بگیرید

دقت داشته باشید که روند صادرات مواد غذایی به ترکیه می تواند زمان بر باشد. در نتیجه لازم است که قبل از شروع مرحله صفر، خود را برای طی کردن یک مسیر طولانی آماده کنید. در گام نخست از روند صادرات مواد غذایی به ترکیه باید اقدام به تحقیقات بازار برای صادرات مواد غذایی به ترکیه  نمایید.

نحوه صادرات

آیا از اوضاع و احوال بازار ترکیه برای صادرات مواد غذایی به ترکیه  خبر دارید؟ چه نوع مواد غذایی در این بازار فروخته می شود؟ محصولات غذایی رقیب کالای شما برای صادرات مواد غذایی به ترکیه کدام برندها هستند؟ نرخ تقاضا برای خرید محصولات غذایی شما چقدر است و نوسانات آن در گذر زمان چقدر بوده است؟ رقبای شما برای صادرات مواد غذایی به ترکیه  چه کسانی هستند؟

چه محدودیت هایی در این بازار صادرات مواد غذایی به ترکیه برای شما وجود دارد؟ تهدید ها و فرصت های این بازار برای صادرات مواد غذایی به ترکیه  چیست؟ چگونه می توانید تهدیدهای بازار مواد غذایی ترکیه را به فرصت تبدیل کنید؟ تمام این موارد در تحقیقات بازار جای می گیرند.

تحقیق در مورد این موضوعات به شما یک ویژن عمیق و وسیع در مورد بازار ترکیه می دهد و امکان تدوین یک استراتژی قوی بازاریابی را برای صادرات مواد غذایی به ترکیه می دهد. شما باید بازاریابی و تبلیغات را نیز در دستور کارتان قرار دهید.

در ادامه نیاز است که قوانین صادرات مواد غذایی به ترکیه را آنالیز کنید. آیا محصولات غذایی شما در چارچوب این قوانین برای صادرات مواد غذایی به ترکیه قرار دارند؟ آیا لازم است که فرمول ماده غذایی تان را تغییر دهید و یا بسته بندی آن را برای صادرات مواد غذایی به ترکیه  عوض کنید؟ شما باید اقدام به اخذ گواهی تایید مواد غذایی نمایید.

این گواهی تضمین می کند که محصولات غذایی شما از لحاظ کیفی و بسته بندی مطابق با استانداردها و الزامات ترکیه برای صادرات مواد غذایی به ترکیه  می باشد. در نتیجه می توانید برای قدم بعدی آماده شوید.

ایجاد کانکشن بین شما و تجار ترک یکی از مهمترین مواردی است که در نحوه صادرات مواد غذایی به ترکیه باید بدان بپردازید. شما باید طی مکاتبات و مذاکرات تجاری و از طریق شیوه های بازاریابی سنتی و دیجیتال با تجار ترک ارتباط برقرار کنید و با آنها برای صادرات مواد غذایی به ترکیه  وارد مذاکره شوید.

شیوه های بازاریابی دیجیتال می تواند شامل ایجاد ارتباط در برنامه هایی مانند لینکدین و شیوه های بازاریابی سنتی می تواند حضور به هم رساندن در نمایشگاه های مواد غذایی در کشور ترکیه باشد. در نتیجه شما می توانید با حلقه های اصلی زنجیره تامین ترکیه تا پای قرارداد بروید.

برای اطلاع از مراحل صادرات مواد غذایی به آمریکا با کارشناسان ما تماس بگیرید

ارسال پروفرما و نمونه محصول نیز در ادامه باید انجام شود. لازم است که شما تمامی موارد را در پروفرما به خریداران ترک اعلام کنید. از تعداد و نوع محصولات تا قیمت دقیق آن ها در نتیجه نیاز است که از یک سیستم استاندارد برای قیمت گذاری محصولات تان در صادرات مواد غذایی به ترکیه  استفاده کنید. مشاورین ما در مجموعه پایا با اشراف کامل به نحوه صادرات مواد غذایی به ترکیه شما را در این مسیر پر پیچ و خم یاری خواهند داد.

امور صادرات مواد غذایی به ترکیه به ویژه زمانی که به مرحله بار زدن کالا و امور گمرکی می رسد با پیچیدگی های زیادی همراه خواهد شد. ترخیص کالا یکی از سخت ترین و وقت گیر ترین اقداماتی است که اغلب صادر کنندگان در صادرات مواد غذایی به ترکیه  برای پشت سر گذاشتن آن از مجموعه های کارگزار کمک می گیرند. شما نیز میتوانید طی برقراری ارتباط با کارشناسان ما در پایا از این خدمات بهره مند شوید.

قیمت صادرات

قیمت صادرات مواد غذایی به ترکیه

از آنجایی که کشور ترکیه کشور همجوار ایران می باشد هزینه های حمل و نقل محصولات صادراتی به ترکیه آنقدر چشمگیر و سنگین نخواهد بود. همین ویژگی مثبت موجب شده تا قیمت صادرات مواد غذایی به ترکیه قیمتی اقتصادی و مقرون به صرفه بیفتد. از طرفی واحد پول کشور ترکیه تفاوت چندانی با کشور ایران ندارد. هر چند که از لحاظ ارزش پول، ارزش پول کشور ترکیه بیش از ایران می باشد اما این تفاوت آنقدری نیست که هزینه ها را دگرگون کند.

برای ازاطلاع از نحوه صادرات مواد غذایی به کانادا با کارشناسان ما تماس بگیرید

قیمت صادرات مواد غذایی به ترکیه به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. یکی از این پارامترها حجم بار ارسالی است. هر چه حجم بار صادراتی بیشتر شود بی شک هزینه های صادرات نیز افزایش خواهد یافت. البته این موضوع مزیتی پنهان در دل خود دارد و آن هم بالا رفتن نرخ سودآوری است. بالا رفتن حجم بار صادراتی هزینه های حمل و نقل و بیمه و گمرک را نیز افزایش می دهد.

شیوه صادرات مواد غذایی به ترکیه می تواند در این قیمت موثر باشد.

شیوه های زمینی و هوایی برای صادرات مواد غذایی به ترکیه وجود دارد. معمولا ارسال بار به صورت زمینی به ترکیه برای صادرات مواد غذایی به ترکیه  متداول می باشد چرا که این دو کشور دارای مرز زمینی مشترک برای صادرات مواد غذایی به ترکیه  هستند و فاصله مرزی کمی دارند. از طرفی هزینه ارسال بار به صورت زمینی بسیار اقتصادی تر می باشد.

برای اطلاع از هزینه صادرات مواد غذایی به استرالیا   با کارشناسان ما تماس بگیرید

نوسانات نرخ ارز، هزینه های اخذ مجوزهای قانونی برای صادرات مواد غذایی به ترکیه ، هزینه اخذ کارت بازرگانی برای صادرات مواد غذایی به ترکیه ، هزینه های گمرکی مانند مالیات و عوارض برای صادرات مواد غذایی به ترکیه ، هزینه ارسال نمونه محصول به خریداران ترک، هزینه بازاریابی و تبلیغات، هزینه بسته بندی کالاهای غذایی و هزینه بیمه و حمل و نقل همگی از جمله هزینه هایی هستند که می توانند به طور مستقیم در قیمت صادرات مواد غذایی به ترکیه تاثیر گذار باشند.

شما می توانید برای اطلاع از این قیمت با کارشناسان ما در پایا تماس حاصل نمایید تا با توجه به شرایط خاصی که دارید از این هزینه آگاه شوید.

مراحل صادرات مواد غذایی به ترکیه

صادرات مواد غذایی به ترکیه دارای مراحل خاصی می باشد که اگر در اجرای آن ها دقت به خرج دهید مطمئنا با چالش مواجه نخواهید شد. شما باید از مرحله آغازین که در واقع اخذ کارت بازرگانی و مجوز صادرات مواد غذایی به ترکیه می باشد شروع کنید و با مراحلی مانند تحقیقات بازار در ترکیه ادامه دهید.

در طی مراحل صادرات مواد غذایی به ترکیه شما اقداماتی مانند بازاریابی، تبلیغات، مذاکره تجاری، عقد قرارداد با تجار ترک، اخذ مجوزهای قانونی، اخذ گواهی کنترل کیفیت، بسته بندی محصول، ارسال پروفرما، ارسال نمونه محصول، آماده سازی محصول برای ارسال به گمرک و امور ترخیص را انجام خواهید داد.

برای اطلاع از شرایط صادرات محصولات سوپرمارکتی  با کارشناسان ما تماس بگیرید

دقت داشته باشید که در طی مراحل صادرات مواد غذایی به ترکیه لازم است که مجوزهای قانونی زیادی را دریافت کنید. چنانچه در اخذ این مجوزها نیاز به کمک داشته باشید کارشناسان ما در پایا آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند.

فراموش نکنید که برای صادرات مواد غذایی به ترکیه باید بازار مواد غذایی این کشور را تحلیل کنید، محصولات را به خوبی بسته بندی نمایی، قیمت گذاری ایده آلی روی محصولات اعمال کنید، مزایای رقابتی داشته باشید و خارج از چارچوب قوانین ترکیه عمل نکنید.

 مراحل صادرات

با تیم ما در تماس باشید

با پر کردن فرم زیر میتوانید از مشاوره رایگان و تماس مشاوران ما بهره مند شوید.

درخواست شما با موفقیت ارسال گردید!
در ارسال درخواست مشکلی رخ داده است. لطفا فرم را به دقت تکمیل نمایید.