مجوز صادرات صنایع غذایی ایران

اگر بخواهیم یکی از پر طرفدارترین محصولات غذای جهان را معرفی کنیم باید از محصولات غذایی ایران نام ببریم. صادرات صنایع غذایی ایران با نرخ رو به رشدی همراه است و این نشان از بازارهای مستعد خارجی برای پذیرش کالاهای ایرانی دارد. صادرات صنایع غذایی ایران نه تنها سود کلانی برای مجموعه های تولید کننده مواد غذایی دارد بلکه می تواند تاثیر مستقیم و مثبتی روی روابط بین المللی ایران با سایر کشورها داشته باشد. بنابراین اگر میخواهید وارد یک بازی دو سر برد شوید حتما به صادرات صنایع غذایی ایران فکر کنید.

برای اطلاع از شرایط صادرات محصولات سوپرمارکتی  با کارشناسان ما تماس بگیرید

تولیدکنندگانی که در حال عرضه محصولات غذایی هستند بی شک می توانند به پایه های محکم اقتصادی ایران تبدیل شوند. وجود کشورهای مستعد با پتانسیل عالی برای فروش صادرات صنایع غذایی ایران در حوزه خاورمیانه و حتی در خاور دور و اروپا نشان از این دارد که شانس های زیادی برای تولیدکنندگان مواد غذایی جهت حضور در عرصه های جهانی وجود دارد.

اخذ مجوز صادرات صنایع غذایی ایران یکی از مهمترین مراحلی است که برای طی شدن کامل پروسه صادرات باید انجام شود.

صادرات

اما مشکل اینجاست که مجموعه های تولیدکننده مواد غذایی آشنایی کاملی با شرایط و نحوه اخذ مجوز صادرات صنایع غذایی ایران ندارند. این مراحل نیاز به تخصص، مهارت، دانش و تجربه دارد و یک کار کاملا تخصصی محسوب می شود. به همین دلیل بسیاری از مجموعه های مواد غذایی پروسه اخذ مجوز صادرات صنایع غذایی ایران را برون سپاری می کنند.

تولیدکننده های ایرانی با صادرات صنایع غذایی ایران می توانند وارد یک چرخه رقابت با برندهای مطرح خارجی شوند. بنابراین می توان این رقابت را به فال نیک گرفت و از آن به عنوان مسیری برای پیشرفت و رشد یاد نمود. اخذ مجوز صادرات صنایع غذایی ایران نیاز به طی کردن مراحل قانونی دارد. بنابراین اگر تصور می کنید اجرای این مراحل برای شما با چالش همراه است توصیه می کنیم از کارشناسان خبره مجموعه پایا برای اخذ مجوز صادرات صنایع غذایی ایران کمک بخواهید. 

صادرات

شرایط صادرات صنایع غذایی ایران

از جمله مهمترین شرایط صادرات صنایع غذایی ایران می توان به آشنایی با قوانین کشور صادر کننده و کشور مقصد اشاره کرد. این موضوع در واقع ارتباط پیوسته و مستقیم با امور حقوقی، مالی و حتی سیاسی دارد. از طرفی هر کشور دارای قوانین مختص به خود می باشد. به عنوان مثال قوانین صادرات صنایع غذایی ایران به روسیه متفاوت از قوانین صادرات صنایع غذایی ایران به ترکیه می باشد. به همین دلیل نمی توان این دو را در یک کفه ترازو قرار داد.

صادرات صنایع غذایی ایران ایران منجر به کاهش هزینه های تولید، ایجاد شرایط رقابتی در بازارهای جهانی و زمینه سازی برای رشد و پیشرفت، بالا بردن کیفیت محصولات غذایی، بالا بردن سهم بازار هدف، افزایش نرخ سود، برند سازی در سطح جهانی، رقابت با برندهای مطرح دنیا و وارد کردن ارز به چرخه اقتصاد کشور می شود. این موضوع می تواند به شدت روی اوضاع اقتصادی کشور تاثیر گذار باشد و نتایج خشنود کننده ای را رقم بزند.

برای ازاطلاع از نحوه صادرات محصولات سوپرمارکتی  با کارشناسان ما تماس بگیرید

از جمله مهمترین شرایط صادرات صنایع غذایی ایران شناخت بازارهای هدف در کشورهای خارجی است. تا زمانی که پروسه بازاریابی به درستی انجام نشود نمی توان برای صادرات صنایع غذایی ایران اقدام نمود. بازارهای هدف در کشورهای خارجی شامل برندهای مختلفی می شوند که در واقع این برندها رقبای اصلی شما هستند. بسیار مهم است که در تحقیقات بازار به تحلیل رقبا و پردازش نرخ تقاضا و بررسی سلیقه و ذائقه مصرف کنندگان نهایی پرداخته شود.

تحقیقات بازار می تواند به شما دید خوبی در مورد پتانسیل بازارهای خارجی برای فروش مواد غذایی ایران بدهد. مذاکره با خریداران، ارتباط برقرار کردن با حلقه های زنجیره تامین، مکاتبات رسمی، مذاکرات فروش، شرکت در نمایشگاه های بین المللی و شناخت کالاهای رقیب همگی از شرایط صادرات صنایع غذایی ایران می باشد که باید مورد توجه قرار گیرند.

برای اطلاع از مجوز صادرات محصولات غذایی با کارشناسان ما تماس بگیرید

تسلط به زبان کشورهای مختلف یکی از مهمترین شرایط صادرات صنایع غذایی ایران محسوب می شود هر چند که با دانستن زبان انگلیسی هم می توان پروسه صادرات را انجام داد. اما گاهی اوقات دانستن زبان کشور مقصد به ایجاد یک ارتباط عمیق و پایدارتر کمک می کند. به عنوان مثال صادرات صنایع غذایی ایران به کشورهای عربی نیازمند دانستن زبان عربی می باشد.

مذاکره با فروشندگان عرب زبان به زبان عربی قطعا تاثیرات و نتایج بهتری خواهد داشت. این موضوع در مورد هر کشور دیگر نیز صادق است. آشنایی با فرهنگ، ذائقه، زبان، علایق غذایی و سبک زندگی مردم هر کشور جزو مهمترین شرایط صادرات صنایع غذایی ایران می باشد که نباید به آن بی توجه بود. مطمئنا برای یک تولید کننده مواد غذایی چنین شرایطی مقدور نیست.

بنابراین می توان نتیجه گرفت که بهترین راهکار برای صادرات صنایع غذایی ایران، کمک گرفتن از کارشناسان خبره پایا می باشد. اعضای خبره تیم ما با اشراف به زبان بومی هر کشور و تکنیک های مذاکره می توانند بهترین و درخشان ترین نتایج را در صادرات صنایع غذایی ایران برای شما رقم بزنند.

برآورد هزینه ها و قیمت گذاری کالا طبق کمیسیون تعیین نرخ از دیگر شرایط صادرات صنایع غذایی ایران می باشد. شما برای صادرات صنایع غذایی ایران باید به دقت به امور مالی و اقتصادی بپردازید. چنانچه در برآورد هزینه ها و تحلیل نرخ سودآوری دچار اشکال شوید ممکن است ضرر سنگینی را بعدها متحمل شوید.

برای اطلاع از هزینه صادرات محصولات سوپرمارکتی  با کارشناسان ما تماس بگیرید

بسیاری از مجموعه های تولید مواد غذایی دارای دانش کافی در مورد شرایط صادرات صنایع غذایی ایران نیستند. شیوه های حمل و نقل مختلف، شیوه پرداخت هزینه ها، شیوه اخذ کارت بازرگانی، شیوه اخذ گواهی استاندارد، شیوه اخذ گواهی بهداشت و قرنطینه و پرداخت هزینه های گمرکی و انتخاب نوع بسته بندی همگی از جمله مواردی هستند که نیاز به دانش و تخصص دارد. به همین دلیل توصیه می کنیم اگر در مورد شرایط صادرات صنایع غذایی ایران اطلاعات چندانی ندارید از مجموعه های کارگزار در امر صادرات صنایع غذایی ایران کمک بگیرید. مجموعه پایا یکی از این مجموعه ها می باشد.

نحوه صادرات صنایع غذایی ایران

برای صادرات صنایع غذایی ایران باید برنامه ریزی دقیقی داشته باشید. در واقع همه چیز باید طبق برنامه پیش برود. از بازاریابی و سفارش گیری گرفته تا بسته بندی و ارسال پیش فاکتور و بارگیری کالا. شما قبل از هر چیز باید خریداران اصلی محصولات خود را در کشورهای خارجی پیدا کنید بنابراین باید یک بازاریابی هدفمند و اصولی انجام دهید. شرایط بازار در هر کشوری مختص به خود می باشد.

بنابراین ممکن است شرایط بازار قطر با بازار ترکیه و بازار آلمان متفاوت باشد. اینکه شناخت خوبی از بازار هر کشور داشته باشید و ذائقه مصرف کنندگان هر کشور را بشناسید کمک می کند تا بتوانید در صادرات صنایع غذایی ایران موفق تر عمل کنید.

برای اطلاع از شرایط صادرات محصولات غذایی با کارشناسان ما تماس بگیرید

بعد از یافتن خریدار در کشور مقصد باید اقدام به صدور پیش فاکتور نمایید. تهیه و بسته بندی محصولا غذایی مطابق با سلیقه و فرهنگ مردم هر منطقه این امکان را به شما می دهد تا بتوانید محصولات تان را باب ذائقه و سلیقه مردم آن کشور ارائه دهید و فرصت بیشتری برای عرض اندام و خودنمایی در بازار داشته باشید.

نحوه صادرات

اینگونه می توانید نرخ فروش و صادرات محصولات غذایی تان را افزایش دهید. دقت داشته باشید که باید بسته بندی های استانداردی را به ویژه برای محصولاتی مانند میوه انتخاب کنید. شما می توانید میوه را به طور فله و یا در کارتن و جعبه های مخصوص بسته بندی کنید. داشتن تجربه بالا در این زمینه کمک می کند تا بازار خود را به راحتی در خارج از کشور پیدا کنید.

تعیین ارزش گمرکی کالا یکی از مهمترین اقداماتی است که باید در راستای صادرات صنایع غذایی ایران انجام شود. ارزش گمرکی کالا  برابر است با مبلغی که برای خرید کالا در مبدا پرداخت شده به اضافه هزینه‌ باربری و تمام هزینه های مربوط به افتتاح اعتبار و هزینه هایی که تا ورود کالا به اولین دفتر گمرکی اعمال می شود. اقدامات مهمی باید در این گام صورت پذیرد که مهمترین آنها اظهار کالا به گمرک، قرارداد بیمه حمل و نقل، گواهی بازرسی کالا، دریافت رسید فاکتور و گواهی ارسال کالا می باشد.

دقت داشته باشید که تمام اقدامات شما در پروسه صادرات صنایع غذایی ایران باید به شکل قانونی انجام شود. بسیاری از تولیدکنندگان مواد غذایی که با نحوه صادرات صنایع غذایی ایران آشنایی ندارند ممکن است از قانونی یا غیر قانونی بودن یک اقدام بی خبر باشند و به دلیل اقدامات اشتباه دچار دردسر شوند. به همین دلیل توصیه می کنیم که حتما در روند صادرات صنایع غذایی ایران از کارشناسان خبره و تیم حرفه ای پایا کمک بگیرید.

قیمت صادرات

قیمت صادرات صنایع غذایی ایران

صادرات صنایع غذایی ایران هر چند که امری هزینه بر است اما اگر درست و اصولی انجام شود می تواند برای شما بسیار سودآور باشد. اما مسئله اینجاست که بسیاری از مجموعه های غذایی به دلیل ناآگاه بودن از قیمت صادرات صنایع غذایی ایران از این اقدام پا پس می کشند و ترجیح می دهند به قول خودشان ریسک نکنند. در حالی که صادرات صنایع غذایی ایران می تواند برای هم مجموعه تولید کننده و هم اقتصاد کشور بسیار ارزنده و تاثیر گذار باشد. اما قیمت صادرات صنایع غذایی ایران چقدر است؟

برای ازاطلاع از نحوه صادرات محصولات غذایی با کارشناسان ما تماس بگیرید

مطمئنا برای صادرات صنایع غذایی ایران باید فرآیند بازاریابی و تحقیقات بازار در کشور مقصد انجام شود. این پروسه بی هزینه نیست. شما باید برای گماشتن کارشناسان خبره جهت بررسی بازارهای کشور مقصد هزینه کنید. تحقیقات بازار شامل بررسی نرخ تقاضا، تحلیل محصولات رقیب، بررسی قیمت ها، نرخ فروش، بررسی سلیقه و ذائقه مصرف کنندگان و کشش تقاضا و پتانسیل بازار برای پذیرش یک برند جدید است.

تمام این موارد نیاز به تحقیق و گزارش دهی دارد. بسیاری از مواقع تحقیقات بازار ممکن است سمت و سوی صادرات صنایع غذایی ایران را تغییر دهد. بنابراین یکی از مهمترین پارامترهایی که قیمت صادرات صنایع غذایی ایران را تغییر میدهد، همین مورد است.

مجوزهایی که باید در راستای صادرات صنایع غذایی ایران اخذ گردند هر کدام به نحوی روی قیمت صادرات صنایع غذایی ایران تاثیر می گذارند. از کارت بازرگانی گرفته تا مجوز صادرات کالا و گواهی بازرسی کالا، گواهی استاندارد و گواهی بهداشت و تست کنترل کیفی هر کدام هزینه خاص خود را دارند. اخذ گواهی مبدا کالا، هزینه های حمل و نقل کالا به کشور مبدا و هزینه های بسته بندی نیز در این قیمت تاثیر گذار هستند. محصولات غذایی شما باید تحت نظارت کمیسیون نرخ گذاری تعیین قیمت شوند. بی شک برای طی شدن هر کدام از این مراحل نیاز به پرداخت هزینه می باشد.

اگر جزو تولیدکنندگانی هستید که در مورد قیمت صادرات صنایع غذایی ایران نیاز به اطلاعات و آگاهی بیشتری دارید توصیه می کنیم که با کارشناسان خبره ما در پایا در تماس باشید. کارشناسان ما با توجه به صنعت شما و نیازهای این صنعت می توانند قیمت صادرات صنایع غذایی ایران را برای شما شفاف سازی کنند و نرخ سودآوری تان را تعیین نمایند.

مراحل صادرات صنایع غذایی ایران

آیا از مراحل صادرات صنایع غذایی ایران چیزی می دانید؟ آیا تصور می کنید طی کردن این مراحل به سادگی اتفاق می افتد؟ اصلا هدفتان از صادرات صنایع غذایی ایران چیست؟ قصد دارید در نمایشگاه های صنعت غذا شرکت کنید و یا می خواهید به قصد بازاریابی و فروش محصولاتتان را به کشورهای خارجی صادر کنید؟

این اطلاعات بی شک تعیین کننده مراحل صادرات صادرات صنایع غذایی ایران خواهند بود با این حال اغلب مراحل صادرات صنایع غذایی ایران برای کالاهای صادراتی مختلف و مواد غذایی متنوع مشابه است.

برای اطلاع از هزینه صادرات محصولات غذایی با کارشناسان ما تماس بگیرید

در وهله نخست شما باید اقدام به اخذ کارت بازرگانی از اتاق بازرگانی نمایید. بدون اخذ این کارت امکان صادرات برای شما وجود ندارد. البته پیش از این باید طی مذاکرات و مکاتبات با خریداران خارجی ارتباط برقرار کرده باشید و تحقیقات بازار را به درستی انجام داده باشید. بنابراین هم اکنون بازار هدف خود را به خوبی می شناسید و می دانید که باید برای کدام حلقه از زنجیره تامین کالا را ارسال کنید.

شما باید برای مشتری های خارجی خود پروفرما ارسال کنید که به آن پیش فاکتور هم گفته می شود. در این سند نام و تعداد محصولاتی که قرار است صادر گردد همراه با قیمت آن ها ذکر گردیده است. تا زمانی که این سند را ارسال نکنید نمی توانید امور مربوط به هزینه ها و امور مالی را انجام دهید.

 مراحل صادرات

شما طبق مذاکراتی که با خریداران در آن سوی مرزها دارید شیوه ارسال و تحویل کالا را تعیین خواهید کرد. در واقع باید شرایط معامله با تجار را طی گفتگو و مذاکره مشخص کنید. بنابراین شیوه تحویل کالا در مرز ایران مشخص خواهد شد.

تعیین قیمت کالای صادراتی، محاسبات گمرکی برای صادرات در اظهارنامه گمرکی، ثبت اطلاعات اظهارنامه صادراتی در گمرک، اخذ مجوزهای بهداشت و استاندارد برای تشریفات گمرکی، ارزیابی کالاهای صادراتی در محوطه بندر، اخذ ضمانت نامه بانکی برای دریافت وجه از تاجران خارجی، پرداخت عوارض گمرکی، تکمیل فرم های گمرکی برای اعلام قیمت به خریداران خارجی، اخذ مجوز بهداشت، اخذ گواهی استاندارد، اخذ تعهد ارزی در گمرک، انتقال وجه، دریافت گواهی بازرسی کالا، اخذ گواهی مبدا کالا و ارسال کالا به کشور مقصد همگی از دیگر مراحل صادرات صنایع غذایی ایران می باشد که باید توسط شرکت کارگزار طی شود.

نکته مهمی که در طی کردن مراحل صادرات صنایع غذایی ایران وجود دارید این است که این مراحل کاملا در چارچوب قانون انجام شوند. تخلف و بی قانونی در هر کدام از این مراحل می تواند باعث از بین رفتن وجهه شما در امر صادرات گردد و ممکن است اجازه صادرات به شما داده نشود.

هزینه صادرات صنایع غذایی ایران

اگر جزو آن دسته از تولیدکنندگانی هستید که از هزینه صادرات صنایع غذایی ایران واهمه دارید باید بگوییم که این امر طبیعی است. اغلب تولیدکنندگان ایرانی به دلیل بالا رفتن قیمت ها ممکن است نتوانند توجیه اقتصادی برای صادرات کالا پیدا کنند. افزایش نرخ تورم داخلی و جهانی ممکن است تاثیرات منفی روی ذهنیت شما گذاشته باشد اما باید بگوییم که در هر شرایطی راهی برای سودآوری هست.

بی شک اگر افزایشی در کار باشد هزینه صادرات صنایع غذایی ایران برای تمام صنایع غذایی ایران افزایش خواهد یافت. اما آن روی سکه را هم باید دید. تصور می کنید صادرات صنایع غذایی ایران چه سودی برای شما به دنبال دارد؟ مطمئنا سود حاصل از این تجارت می تواند هزینه های شما را جبران کند.

برای اطلاع از مجوز صادرات محصولات سوپرمارکتی با کارشناسان ما تماس بگیرید

یکی از مهمترین پارامترهای تاثیر گذار در هزینه صادرات صنایع غذایی ایران، حجم صادرات است. حجم بالای صادرات در وهله نخست ممکن است شما را بابت بالا رفتن هزینه صادرات صنایع غذایی ایران نگران کند اما حقیقت این است که این هزینه را باید در قبال سود حاصله قرار دهید. درست است که بالا رفتن حجم فروش افزایش هزینه صادرات صنایع غذایی ایران را در پی دارد اما این هزینه با افزایش سود همراه است.

انتخاب شیوه حمل و نقل کالا به کشورهای خارجی می تواند عامل موثر دیگری در تعیین هزینه صادرات صنایع غذایی ایران باشد. حمل کالا از طریق بندر و با کشتی، حمل کالا از طریق زمینی و با کانتینر و حمل کالا از طریق مرزهای هوایی می تواند هر کدام هزینه متفاوتی را به شما تحمل کند. در نتیجه شیوه ارسال کالا می تواند این هزینه را دستخوش تغییر کند.

صادرات صنایع غذایی ایران ایران

مواد غذایی ایران تنوع بالایی را شامل می شود. آب معدنی، شکلات، نوشیدنی ها، رب گوجه، کنسرو، چای ، برنج، خرما، پسته، نبات، عرقیات، گلاب، کشک، مربا، ادویه جات و چاشنی ها، سبزیجات خشک شده و انواع ترشی تنها گوشه ای از مواد غذایی هستند که به طور روزمره از مرزهای ایران صادر می شوند. صادرات صنایع غذایی ایران ایران می تواند راهی برای ایجاد روابط اقتصادی و سیاسی پایدار با کشورهای دوست و همسایه باشد. این صادرات لزوما به کشورهای همسایه اتفاق نمی افتد و ممکن است در سایر کشورهای اروپایی و آمریکایی نیز پتانسیل خوبی برای صادرات مواد غذایی وجود داشته باشد. به همین دلیل می تواند کشورهای زیادی را برای صادرات صنایع غذایی ایران ایران مناسب دانست.

از طرفی تعداد ایرانی هایی که خارج از مرزهای ایران زندگی می کنند کم نیست. بنابراین بازاری که برای فروش محصولات غذایی ایران در سایر کشورها رقم می خورد هم خریداران ایرانی و هم خریداران غیر ایرانی را جذب خواهد کرد.

برند سازی یکی از مهمترین اهداف صادرات صنایع غذایی ایران ایران می باشد. برای اغلب مجموعه های تولید کننده مواد غذایی مهم است که بتوانند برند خود را در سطح جهانی مطرح کنند. با صادرات مواد غذایی می توان آگاه رسانی خوبی در مورد برند خود ایجاد کنید. شما همچنین این فرصت را دارید تا با برندهای خارجی به رقابت بپردازید و در یک بازار پویا به فعالیت بپردازید. در نتیجه شرایط پیشرفت و توسعه برند شما در این اوضاع بیشتر مهیا خواهد بود.

صادرات صنایع غذایی ایران در ایران

بسیاری از مجموعه های تولیدکننده مواد غذایی تصور می کنند زمانی می توان به صادرات صنایع غذایی ایران در ایران دست زد که حتما به شهرت و معروفیت بالایی در ایران رسیده باشند. کسب موفقیت درون مرزها هر چند که موضوع مهمی است اما لزوما برای صادرات صنایع غذایی ایران در ایران نیازی نیست که برندتان در ایران شهره عام و خاص باشد. بسیاری از برندهایی که هم اکنون در بازارهای خارجی به فروش می رسند دارای نام و نشان خاصی در ایران نیستند. این در حالی است که از طریق صادرات صنایع غذایی ایران در حال کسب سود می باشند

 بنابراین توصیه می کنیم که چارچوب های کهنه ذهنی را برای صادرات صنایع غذایی ایران کنار بگذارید و در هر موقعیتی که هستید دست به کار شوید. بی شک صادرات صنایع غذایی ایران می تواند زمینه خوبی برای رشد و پیشرفت برند شما در آینده باشد. اغلب مردم جهان دیدگاه خوبی در مورد محصولات غذایی ایرانی دارند و به همین دلیل زمانی که محصولات غذایی شما در بازارهای خارجی قابل دسترس می گردد تمایل زیادی برای مصرف آن ها دارند. این تجربه حاصل سالها صادرات صنایع غذایی ایران است.

برای اطلاع از صادرات محصولات سوپرمارکتی ایران با کارشناسان ما تماس بگیرید

صادرات صنایع غذایی ایران در ایران به ایجاد روابط استراتژیک و اقتصادی با کشورهای دیگر کمک می کند و درآمد ناخالص ملی ا افزایش می دهد. شما از این طریق می توانید ارز وارد کشور کنید که بسیار ارزشمند است بنابراین معمولا در پروسه صادرات صنایع غذایی ایران ارگان های مختلف از شما حمایت خواهند کرد و شرایط را برای صادرات مواد غذایی توسط شما فراهم می کنند. تیم خبره پایا در این مسیر دشوار و طولانی همراه شما خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

با تیم ما در تماس باشید

با پر کردن فرم زیر میتوانید از مشاوره رایگان و تماس مشاوران ما بهره مند شوید.

درخواست شما با موفقیت ارسال گردید!
در ارسال درخواست مشکلی رخ داده است. لطفا فرم را به دقت تکمیل نمایید.