مجوز صادرات مواد غذایی به چین

در رابطه با صادرات مواد غذایی به چین باید گفت یکی از بهترین دوستان کشور ایران در زمینه صادرات مواد غذایی ؛ کشور چین، سرزمین اژدهای سرخ است. همه ما در طول زندگی مان دست کم یک بار از محصولات چینی استفاده کرده ایم. این موضوع نشان می دهد اقتصاد چین، اقتصادی ریشه دار و قوی برای صادرات مواد غذایی به چین  است. جمعیت گسترده در کشور چین نه تنها منجر به رشد اقتصادی این کشور شده بلکه نیاز چین به واردات را نیز افزایش داده است.

برای اطلاع از   صادرات مواد غذایی به عراق  با کارشناسان ما تماس بگیرید

هر چند ظرفیت تولید در چین بسیار بالاست اما این کشور از محصولات سایر کشورها برای صادرات مواد غذایی به چین نیز استقبال زیادی به عمل می آورد. اساسا پاشنه اقتصاد چین روی صادرات و واردات می چرخد. صادرات مواد غذایی به چین یکی از آپشن های بی نظیر برای تولید کنندگان ایرانی است. این کشور دومین اقتصاد برتر دنیا می باشد و در رقابت شدیدی با آمریکا در صادرات مواد غذایی به چین  قرار دارد.

صادرات

برای صادرات مواد غذایی به چین باید نخست اقدام به اخذ مجوز نمایید. مجوز صادرات مواد غذایی به چین یکی از لازمه های صادرات مواد غذایی به چین سودآور است. در بین تمام مواد غذایی ایرانی، میوه و مرکبات و خشکبار بیشترین سهم را در صادرات مواد غذایی به چین دارند. محصولاتی مانند زعفران و خرما نیز همواره با استقبال روبرو هستند.

برای اطلاع از   صادرات مواد غذایی به قطر  با کارشناسان ما تماس بگیرید

برای اخذ مجوز صادرات مواد غذایی به چین باید در ابتدا کارت بازرگانی داشته باشید. تا زمانی که کارت بازرگانی صادرات مواد غذایی به چین به نام صادر کننده در دست نداشته باشید نمی توانید مجوز صادرات مواد غذایی به چین را دریافت نمایید.

برای اطلاع از خدمات صادرات مواد غذایی به ترکیه با کارشناسان ما تماس بگیرید

در نتیجه باید به وزارت صنعت معدن و تجارت و یا اتاق بازرگانی مراجعه کنید تا موفق به اخذ کارت بازرگانی شوید. مجوز صادرات مواد غذایی به چین نه تنها در گام های نخست بلکه در زمینه اخذ گواهی تایید و امور گمرکی برای صادرات مواد غذایی به چین نیز به کارتان خواهد آمد. شما می توانید برای جلوگیری از درگیر شدن در امور پیچیده مربوط به صادرات، جهت اخذ مجوز صادرات مواد غذایی به چین از تیم خبره و حرفه ای پایا کمک بخواهید.

صادرات

شرایط صادرات مواد غذایی به چین

چین یکی از کشورهای قدرتمند آسیا در زمینه اقتصاد می باشد. این کشور در چند سال اخیر به قدری رشد عظیم را در زمینه اقتصاد تجربه کرده است که رفته رفته به یک تهدید برای آمریکا بدل گشته. عمده صادرات مواد غذایی به چین از طرف ایران به شکل دریایی صورت می پذیرد.

کشتی های تجاری این مواد غذایی را تا مرزهای چین برای صادرات مواد غذایی به چین  حمل می کنند. جنوب کشور چین بندرگاه های بزرگی دارد که نقاط اصلی جهت واردات و صادرات هستند.

برای اطلاع از شرایط صادرات مواد غذایی به سوئد با کارشناسان ما تماس بگیرید

برای اینکه بتوانید در این مسیر موفق باشید باید با شرایط صادرات مواد غذایی به چین آشنایی داشته باشید. شناخت موقعیت جغرافیایی چین برای صادرات مواد غذایی به چین ، تعداد بندرگاه ها و شیوه های حمل و نقل مواد غذایی در صادرات مواد غذایی به چین  و برآورد بودجه همگی از شرایط صادرات مواد غذایی به چین محسوب می شود.

شما قبل از هر چیز نیاز به این دارید که بازار چین را برای صادرات مواد غذایی به چین بررسی کنید. زیر ذره بین گذاشتن فرهنگ و عادات غذایی مردم چی می تواند به شما در امر صادرات مواد غذایی به چین کمک کند. هر چند که مردان ین عادات غذایی چندان مشابهی به ایرانیان ندارند با این حال تحقیقات بازار به شما این امکان را می دهد تا در مورد نرخ تقاضای محصولات غذایی خود برای صادرات مواد غذایی به چین  اطلاعات خوبی کسب کنید.

شما در طی این تحقیقات رقبای خود را در بازار برای صادرات مواد غذایی به چین می شناسید، از نحوه قیمت گذاری محصولات برای صادرات مواد غذایی به چین  آگاهی پیدا میکنید، بسته بندی محصولات را برای صادرات مواد غذایی به چین  رصد می کنید، نرخ تقاضا را تحلیل می کنید، تهدیدها و فرصت های بازار را می شناسید و با محدودیت های پیش رو در صادرات مواد غذایی به چین را آشنا می شوید. تحقیقات بازار و تحلیل رقبا از مهمترین شرایط صادرات مواد غذایی به چین می باشد.

تجار چینی معمولا آشنایی خوبی با زبان انگلیسی دارند بنابراین یکی از پیش شرط های صادرات مواد غذایی به چین آشنایی کامل با زبان انگلیسی است اما گاهی اوقات تجار سنتی چین ممکن است در صادرات مواد غذایی به چین  از زبان انگلیسی چیز ندانند و مجبور به مذاکره به زبان چینی شوید.

بنابراین می توان آشنایی با زبان و اصطلاحات چینی را نیز جزو شرایط صادرات مواد غذایی به چین دانست. شما باید با این زبان آشنایی داشته باشید و یا مشاورانی خبره و آشنا به زبان چینی استخدام کنید.

برای اطلاع از صادرات مواد غذایی به عمان با کارشناسان ما تماس بگیرید

آیا از نحوه مذاکره با تجار چینی برای صادرات مواد غذایی به چین  چیزی می دانید؟ آیا می دانید چگونه باید با آن ها برای صادرات مواد غذایی به چین  مکاتبه کنید؟ بازاریابی و تبلیغات به شیوه های مدرن از دیگر شرایط صادرات مواد غذایی به چین می باشد.

شما باید طی تکنیک های بازاریابی مدرن با تجار چینی برای صادرات مواد غذایی به چین آشنا شوید و آن ها را تا پای میز مذاکره بکشانید. بنابراین آشنایی با تکنیک های مذاکره و مکاتبه رسمی را نیز باید در لیست شرایط صادرات مواد غذایی به چین قرار داد.

صادرات مواد غذایی به چین نیاز به اخذ مجوزهای مختلفی دارد. از مجوز بهداشت برای صادرات مواد غذایی به چین  و قرنطینه صادرات مواد غذایی به چین  و استاندارد صادرات مواد غذایی به چین گرفته تا مجوز سازمان غذا و دارو و محیط زیست و جهاد کشاورزی برای صادرات مواد غذایی به چین . شما باید تمامی این گواهینامه ها و مجوزها را به صورت فیزیکی یا الکترونیکی برای صادرات مواد غذایی به چین دریافت کنید.

برای اطلاع از مراحل صادرات مواد غذایی به آلمان با کارشناسان ما تماس بگیرید

داشتن این گواهی ها به ویژه گواهی تایید کیفیت مطابق با استانداردهای دولت چین از مهمترین گواهی های مورد نیاز می باشد. بسته به نوع مواد غذایی ممکن است تعداد و نوع مجوزهای قانونی لازم برای صادرات مواد غذایی به چین  متفاوت باشد.

داشتن حساب ارزی از دیگر شرایط صادرات مواد غذایی به چین می باشد. شما باید یک حساب بین المللی داشته باشید و یا در کشور مقصد یک حساب بانکی باز کنید. مبادلات بانکی جزو مهمترین اقداماتی است که در روند صادرات مواد غذایی به چین انجام می شود. این مبادلات از طریق حساب های ارزی صورت می پذیرد.

نحوه صادرات مواد غذایی به چین

برای صادرات مواد غذایی به چین باید ارتباطات قوی داشته باشید. تاجران چینی زیادی هستند که می توانید با آن ها برای صادرات مواد غذایی به چین تا پای معامله بروید. مهمترین رکن در موفقیت شما آشنایی با نحوه صادرات مواد غذایی به چین می باشد. بهتر است قبل از هر چیز یک حساب ارزی مطمئن برای صادرات مواد غذایی به چین  داشته باشید تا مبادلات اقتصادی را از طریق آن انجام دهید. اینگونه دیگر نگران مبادله مالی نخواهید بود.

برای اطلاع از   صادرات مواد غذایی به امارات  با کارشناسان ما تماس بگیرید

بازاریابی محصولات غذایی از مهمترین اقداماتی است که باید در روند صادرات مواد غذایی به چین انجام دهید. شما باید در صادرات مواد غذایی به چین هوشمندانه عمل کنید. بسیار مهم است که کالای صادراتی شما در چین خریدار داشته باشد. مطمئنا خاک خوردن محصولات غذایی تان گوشه بازار امری چندان خوشایند نیست. بنابراین تحقیقات بازار برای صادرات مواد غذایی به چین ، تحلیل رقبا و بازاریابی را باید به شکل دقیق و حرفه ای در کشور چین انجام دهید.

نحوه صادرات

برای صادرات مواد غذایی به چین نیاز است که بسته بندی محصولات تان را تغییر دهید. کشور چین مانند سایر کشورها دارای استانداردهای خاص خود برای صادرات مواد غذایی به چین  می باشد. در نتیجه بسیار مهم است که طبق این استانداردها پیش بروید و بسته بندی محصولات را برای صادرات مواد غذایی به چین  تغییر دهید.

محصولات غذایی صادراتی شما مورد آزمایش های کیفی قرار می گیرند تا مطابق با الزامات کشور چین باشند. این الزامات می توانند الزامات غذایی یا زیست محیطی باشند. در نتیجه بسیار مهم است که همگام با قوانین کشور چین حرکت کنید.

اخذ مجوزهای قانونی برای صادرات مواد غذایی به چین  از مهمترین اقداماتی است که در روند صادرات مواد غذایی به چین باید انجام شود. این مجوزها برای هر نوع ماده غذایی می تواند متفاوت باشد اما به طور کلی مجوزهایی که باید دریافت شود شامل مجوز بهداشت برای صادرات مواد غذایی به چین ، قرنطینه برای صادرات مواد غذایی به چین ، جهاد کشاورزی برای صادرات مواد غذایی به چین ، استاندارد و گواهی کیفیت می شود.

برای اطلاع از   صادرات مواد غذایی به عراق  با کارشناسان ما تماس بگیرید

نحوه صادرات مواد غذایی به چین عمدتا به شکل دریایی می باشد. جنوب چین بندرگاه های تجاری زیادی دارد که می توانید مواد غذایی را از طریق این بندرگاه ها وارد خاک چین کنید. در نتیجه بسیار مهم است که با شیوه های صادرات زمینی، هوایی و دریایی آشنایی داشته باشید و در مورد هزینه های هر کدام اطلاعات کافی کسب کنید.

بعد از اینکه با طرف مذاکره چینی به نتیجه رسیدید نیاز است که برای او پیش فاکتور صادر کنید و در این پیش فاکتور مواردی چون نوع کالا برای صادرات مواد غذایی به چین ، تعداد کالا در صادرات مواد غذایی به چین ، قیمت هر واحد کالا و سایر اطلاعات را درج کنید. ممکن است خریداران چینی در کنار پیش فاکتور از شما نمونه محصول نیز درخواست کنند. بنابراین باید اقدام به ارسال سمپل نمایید تا در صورت تایید معامله جوش بخورد.

به طور کلی آشنایی با نحوه صادرات مواد غذایی به چین به شما کمک می کند تا در این مسیر با چالش های کمتری روبرو شوید. مطمئنا صادرات مواد غذایی آن هم به کشوری مانند چین خالی از چالش نیست.

برای اطلاع از مراحل صادرات مواد غذایی به آمریکا با کارشناسان ما تماس بگیرید

بهتر است که قبل از شروع این مسیر از پیچ و خم های آن آگاه شوید. آن هم در عصری که مبادلات اقتصادی تحت تاثیر روابط سیاسی قرار دارد و هزاران موضوع دیگری که می تواند روی روند کاری شما تاثیر گذار باشد. توصیه می کنیم که برای طی شدن دقیق و عاری از نقص صادرات مواد غذایی به چین از شرکت های کارگزار و خبره کمک بگیرید. تیم پایا یکی از بهترین تیم های خبره و قوی در این زمینه می باشد که شما را در مسیر صادرات مواد غذایی به چین یاری خواهد داد

قیمت صادرات

قیمت صادرات مواد غذایی به چین

اغلب تاجران ایرانی به خوبی می دانند که صادرات مواد غذایی به چین برای آن ها تا چه حد سودآور است. بازار مواد غذایی ایرانی در چین حسابی داغ است. روابط خوب سیاسی ایران و چین منجر به پایداری این ارتباط شده است.

با این حال یکی از اساسی ترین سوالاتی که تاجران ایرانی در همان ابتدا می پرسند، پرسش در مورد قیمت صادرات مواد غذایی به چین می باشد. این قیمت تحت تاثیر عوامل مختلف در تغییر و نوسان می باشد.

برای اطلاع از   صادرات مواد غذایی به قطر  با کارشناسان ما تماس بگیرید

یکی از عمده ترین عواملی که روی قیمت صادرات مواد غذایی به چین تاثیر دارد، تغییرات قیمت ارز و نفت می باشد. روابط اقتصادی به ویژه در امر صادرات و واردات شدیده به نرخ ارز و نفت بستگی دارد.

حتی روابط سیاسی ایران و چین و سایر کشورها نیز می تواند در این قیمت دخیل باشد. بنابراین نمی توان قیمت دقیقی را تعیین کرد. این قیمت دائما در حال تغییر است و در گذر زمان دستخوش تغییر می شود.

حجم صادرات مواد غذایی از دیگر پارامترهای موثر در قیمت صادرات مواد غذایی به چین می باشد. بی شک هر چه حجم مواد غذایی و تنوع مواد غذایی صادراتی بیشتر شود، هزینه پرداختی نیز بیشتر خواهد شد. البته این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که با افزایش حجم صادرات نرخ سودآوری نیز بیشتر می شود.

شیوه حمل و نقل بار به چین از دیگر پارامترهای موثر در قیمت صادرات مواد غذایی به چین می باشد. صادرات به چین عمدتا به طریق دریایی که روشی کم هزینه و اقتصادی می باشد انجام می شود.

با این حال می توان بخشی از مسیر را به شکل زمینی، ریلی و یا به صورت هوایی طی نمود. بی شک هزینه صادرات از طریق هواپیما به مراتب گران تر از هزینه صادرات زمینی و دریایی به چین است.

برای ازاطلاع از نحوه صادرات مواد غذایی به کانادا با کارشناسان ما تماس بگیرید

اخذ مجوزهای قانونی، گواهی تایید کیفیت، مجوز صادرات مواد غذایی به چین، کارت بازرگانی و هزینه های بازاریابی و تحلیل رقبا نیز در محاسبه قیمت صادرات مواد غذایی به چین اعمال می شوند.

شما برای صادرات مواد غذایی به چین باید هزینه های مختلفی چون هزینه بسته بندی در صادرات مواد غذایی به چین ، هزینه اظهار کالای صادراتی به گمرک ، هزینه ثبت سفارش برای صادرات مواد غذایی به چین ، هزینه بیمه در صادرات مواد غذایی به چین ، هزینه گواهی بازرسی برای صادرات مواد غذایی به چین ، هزینه مالیات و عوارض و هزینه های مربوط به ارسال نمونه محصول را پرداخت نمایید.

اگر می خواهید قیمت صادرات مواد غذایی به چین برای شما با کمترین نرخ محاسبه شود می توانید از مجموعه های کارگزار و حرفه ای در این امر کمک بخواهید. مجموعه پایا با کمترین هزینه آماده انجام صفر تا صد روند صادرات مواد غذایی به چین برای شما عزیزان می باشد.

مراحل صادرات مواد غذایی به چین

بسیاری از تاجران موفقی که مبادلات زیادی با چین دارند، آشنایی صد درصدی با مراحل صادرات مواد غذایی به چین ندارند اما در این زمینه به شهرت رسیده اند. دلیل این امر کمک گرفتن از تیم های خبره در زمینه صادرات مواد غذایی به چین می باشد.

اما بهتر است شما به عنوان یک تاجر حرفه ای با این مراحل آشنایی داشته باشید. مراحل صادرات مواد غذایی به چین شامل تحقیقات بازار، تبلیغات، مذاکره با تاجران چینی، قیمت گذاری کالا، عقد قرارداد، بسته بندی کالا، اخذ مجوزهای قانونی، تعیین بهای گمرکی، اظهار کالای صادراتی به گمرک، بیمه کردن کالای صادراتی، گواهی بازرسی، گواهی مبدا، صدور فاکتور فروش و ارسال کالا می شود.

برای اطلاع از شرایط صادرات مواد غذایی به دبی  با کارشناسان ما تماس بگیرید

در نهایت نیز باید اقدام به ترخیص کالا و حمل و نقل کالای صادراتی تا مقصد نمایید. مراحل صادرات مواد غذایی به چین همچون صادرات مواد غذایی به سایر کشورها می باشد با این تفاوت که باید تمامی اقدامات را در چارچوب ضوابط و قوانین کشور چین انجام دهید. تیم پایا در این زمینه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

 مراحل صادرات

با تیم ما در تماس باشید

با پر کردن فرم زیر میتوانید از مشاوره رایگان و تماس مشاوران ما بهره مند شوید.

درخواست شما با موفقیت ارسال گردید!
در ارسال درخواست مشکلی رخ داده است. لطفا فرم را به دقت تکمیل نمایید.