انواع خرمای صادراتی ایران

خرمای ایران در جهان معروف است. شاید تصور کنید کشورهای عربی در این زمینه سرآمد هستند اما ایران در این زمینه نیز گوی رقابت را از کشورهای رقیب ربوده و پر قدرت در حال اوج گرفتن در این زمینه می باشد. انواع خرمای صادراتی ایران در جهان محبوبیت زیادی دارد. سهم بزرگی از بازار جهانی به خرمای ایران اختصاص دارد.

ایران به طور سالانه بخش زیادی از خرمای تولیدی خود را در بسته بندی های شیک و مشتری پسند با بهترین کیفیت رقابتی وارد بازار جهانی می کند. فروش و عرضه انواع خرمای صادراتی یکی از بزرگترین منابع درآمد ایران می باشد.

خرمای مجول یکی از معروف ترین و پر فروش ترین انواع خرمای صادراتی ایران می باشد. نام این خرما را ممکن است کمتر شنیده باشید اما اگر یک بار آن را امتحان کنید بی شک طرفدار همیشگی آن خواهید شد.

خرمای مجول در کشورهای اروپایی دارای محبوبیت زیادی می باشد. طعم این خرما بسیار شیرین و دلچسب است و می توان آن را جایگزین بسیار خوبی برای قند مصنوعی دانست.

یکی از اصلی ترین مواد غذایی که در رژیم غذایی ورزشکاران جهان قرار دارد خرما می باشد. به همین دلیل ورزشکاران و بدنسازان از طرفداران اصلی این ماده غذایی هستند. بسیاری از ایرانیان عادت دارند در هر کجای دنیا که هستند در کنار چای از خرما استفاده کنند. برای اطلاع از شرایط صادرات محصولات غذایی با کارشناسان ما تماس بگیرید

این میوه گرمسیری دارای گوشت نرم و شیرینی می باشد و برای افرادی که علاقه ای به استفاده از قند مصنوعی ندارند یک گزینه بی رقیب است.

انواع خرمای صادراتی ایران سرشار از آنتی اکسیدان هستند. مصرف خرما می تواند به سلامت بدن و از حذف رادیکال های آزاد کمک کند. در نتیجه ریسک بروز بیماری به حداقل می رسد. این ماده غذایی سرشار از منیزیم و مس می باشد و منجر به قوی شدن استخوان ها در بدن می شود.

خرمای منجول که از جمله پر طرفدارترین انواع خرمای صادراتی ایران می باشد را معمولا در جهان به لقب سلطان خرماها می شناسند چرا که غنی از مواد غذایی ارزشمند می باشد و در طعم و عطر بی نظیر است.

البته انواع خرمای صادراتی ایران شامل تنوع بسیار زیادی از خرماها می شود. از دیگر انواع خرمای صادراتی ایران می توان به خرمای پیارم، خرمای زاهدی، خرمای استعمران، خرمای مضافتی، خرمای بوشهر، خرمای بم، خرمای کبکاب و خرمای ربی اشاره کرد.

این نوع خرماها هر کدام دارای بافت متفاوتی هستند و میزان شیرینی آن ها فرق دارد. به همین دلیل می توان انواع خرمای صادراتی ایران را مطابق با ذائقه های مختلف در جهان دانست. اگر به خرماهای بسیار شیرین علاقه دارید، خرمای مجول انتخابی عالی می باشد و اگر عاشق خرمای کم شیرین هستید، خرمای ربی گزینه بهتری است که در مناطق زابل رشد می کند.

مقصد صادرات انواع خرمای صادراتی ایران معمولا کشورهای روسیه، هند، امارات، چین، آلمان و عراق می باشد. کشورهای زیادی در جهان خواهان خریداری انواع خرمای صادراتی ایران هستند. کشور ایران بعد از سال ها کشت و پرورش انواع خرما، اکنون امتحان خود را پس داده و به عنوان یکی از کشورهای سرآمد در این زمینه شناخته می شود.

صادرات خرما در ایران به افزایش درآمد ملی کمک زیادی کرده است. این موضوع باعث شده تا بخشی از وزنه های سنگین از روی دوش صنعت نفت و گاز برداشته شود و روی صنایع دیگر از جمله صنعت کشاورزی گذاشته شود.

بهترین انواع خرمای صادراتی ایران معمولا در مناطق کرمان، بوشهر، زابل، هرمزگان، استان فارس و خوزستان رشد می کند. بخش زیادی از مردم این مناطق به عنوان شغل اصلی خود، پرورش خرما را انتخاب کرده اند و در چند سال اخیر رشد بسیار خوبی را در زمینه صادرات رقم زده اند. 

خرمای زاهدی که به نام خرمای قصب شناخته می شود یکی از معروف ترین انواع خرمای صادراتی ایران می باشد که دارای بافتی خشک و خوش خوراک است. این نوع خرما را در ایران به نام خرما خشک زرد هم می شناسند. حتما بارها همراه چای این خرما را مصرف کرده اید. این خرما هم به صورت خشک و هم به صورت تازه صادر می شود.

اگر بخواهیم در انواع خرمای صادراتی ایران دقیق تر شویم باید بگوییم که این خرماها از لحاظ درجه بندی دارای انواع درجه یک، درجه دو و درجه سه هستند که انواع درجه سه آن معمولا برای صادرات در نظر گرفته نمی شود. انواع خرمای صادراتی ایران درجه یک را معمولا به کشورهایی مانند کشورهای حوزه خلیج فارس و روسیه صادر می کنند. برای اطلاع از شرایط صادرات محصولات سوپرمارکتی  با کارشناسان ما تماس بگیرید

این خرماها دارای بافت بسیار سالم، اندازه درشت و رنگ درخشانی هستند و بسیار خوش طعم می باشند. انواع خرمای صادراتی ایران درجه دو اما معمولا شامل خرماهای ریزتری هستند و بسیار کم پیش می آید که در دسته بندی خرماهای صادراتی قرار گیرند مگر اینکه قرار باشد خرمای صادراتی با قیمت پایین عرضه شود.

نمونه دیگری از انواع خرمای صادراتی ایران، خرمای کبکاب می باشد که در انواع رطب و خارک صادر می شود. این خرما بسیار خوش طعم و شیرین است و دارای ظاهری براق می باشد. شیره ای که با این نوع خرما در آمیخته باعث ایجاد طعمی دلچسب و لذیذ شده است.

خرمای کبکاب دارای بافت نرم، آبدار و شیرین و است و معمولا سایز درشتی دارد. انواع خرمای صادراتی ایران از نوع کبکاب در مدل های شیره دار، بدون شیره و چسبناک و نیمه خشک عرضه می شود تا تمام سلیقه ها پوشش داده شود.

از دیگر انواع خرمای صادراتی ایران، خرمای پیارم می باشد که دارای ظاهری خشک و چروکیده است به نحوی که جدا کردن پوست آن از گوشت اش ممکن نیست. این خرما که اغلب در هرمزگان و کرمان می روید به نام عروس خرماهای ایران شناخته می شود و گزینه ای عالی برای افرادی است که قند خون بالایی دارند.

خرمای مضافتی، خرمای استعمران و خرمای ربی نیز از دیگر انواع خرمای صادراتی ایران می باشند که هر کدام دارای میزان رطوبت، شیره، میزان شیرینی و درصد خشکی متفاوتی هستند و در اندازه نیز با یکدیگر فرق دارند. به طور کلی انواع خرمای صادراتی ایران دارای ظاهری بسیار تمیز و درشت هستند و مورد پسند مشتریان خارجی واقع می شوند.

خرید خرمای صادراتی

خرید خرمای صادراتی ایران در خارج از مرزهای این کشور با نرخ بالایی همراه است. بسیاری از افرادی که در کشورهای اروپایی و آمریکایی زندگی می کنند صرفا خرماهای ایرانی را می پسندند.

چرا که خرماهای صادراتی ایران دارای ظاهری تمیز، یکدست، درشت و خوش طعم و شیرین هستند و به همین دلیل خرید خرمای صادراتی ایران در خارج از مرزها بسیار پر رونق می باشد. اگر قصد دارید در زمینه صادرات خرما فعالیت کنید باید قبل از هر چیز در مورد نرخ خرید خرمای صادراتی در آن کشور اطلاعات کسب کنید.

اینکه مردم کشور مقصد چه میزان به این محصول علاقه دارند و اساسا چه میزان خرما را می شناسند؟

خرید خرمای صادراتی در اغلب کشورهای اروپایی با رونق بالایی همراه است چرا که مردم این کشورها در اقلیم آب و هوایی سردی زندگی می کنند و به واسطه مصرف خرما می توانند بدن های خود را گرم نگه دارند.

از طرفی مصرف خرما به سوخت و ساز بدن کمک می کند و عوارض و معضلات مصرف قند مصنوعی را نیز در پی ندارد. بهتر است اینگونه بگوییم که خرما نوعی ماده غذایی ارزشمند با خواص دارویی شناخته می شود.

خرید خرمای صادراتی به دلیل بهره مندی این ماده غذایی از ویتامین دی و ویتامین سی با تقاضا زیادی همراه است. این ماده غذایی تاثیر فوق العاده ای بر سلامت پوست دارد و یک میان وعده عالی برای بدنسازان است.

خرید خرمای صادراتی در کشورهای دیگر حاکی از این است که تولید کنندگان این محصول می توانند در ایران مانور زیادی روی افزایش ظرفیت تولید و بالا بردن نرخ صادرات بدهند. بی شک نرخ بالای خرید خرمای صادراتی می تواند زمینه ساز افزایش درآمد ملی ایران شود و منجر به گردش هرچه قوی تر چرخه های اقتصادی گردد.

خرما از جمله محصولاتی است که در کاهش ریسک ابتلا به آلزایمر نقش بسیار موثری دارد. خرما باعث افزایش آهن بدن می شود، سرشار از آنتی اکسیدان است و برای درمان التهاب گزینه ای عالی محسوب می شود.

به همین دلیل خرید خرمای صادراتی در کشورهای دیگر با رونق فراوان همراه است. با وجود چنین ویژگی های فوق العاده ای که خرما دارا می باشد می توان آن را یک میان وعده مغذی و عالی دانست. برای اطلاع از صادرات مواد غذایی به اروپا  با کارشناسان ما تماس بگیرید

کشور ایران بعد از مصر در جهان بالاترین نرخ عرضه خرمای صادراتی را دارد. کشورهایی مانند عراق، الجزایر، عربستان و امارات بعد از ایران در رتبه های بعدی قرار دارند. خرید خرمای صادراتی صرفا مخصوص کشور خاصی در جهان نیست.

اگر نگاهی به آمار و ارقام موجود بیندازید خواهید دید که کشورهایی مانند آلمان، استرالیا، انگلیس، مالزی و اوکراین و سوئد از جمله کشورهایی هستند که نرخ خرید خرمای صادراتی در آن ها بالاست. بنابراین اگر در زمینه فروش انواع خرمای صادراتی فعال هستید می توانید با برگزیدن این کشورها به عنوان کشور مقصد، بیشترین سودآوری را حاصل کنید.

فروش خرمای صادراتی

فروش خرمای صادراتی در ایران یکی از راه های درآمدزایی ملی می باشد. محصولی مانند خرما در هر کجای دنیا رشد نمی کند. به همین دلیل یکی از محصولات منحصر به فرد ایرانی شناخته می شود. کشور ایران بعد از کشور مصر در رتبه بعدی در صادرات خرما در جهان قرار دارد.

به همین دلیل است که نرخ فروش خرمای صادراتی در ایران به صورت سالانه بسیار بالا می باشد. این محصول بیشترین عرضه و تقاضا را در بین محصولات ایرانی در جهان دارد. چرا که هم قیمت مناسبی دارد و هم سرشار از خواص غذایی ارزشمند می باشد و بسیار انرژی زا است.

بالاترین نرخ از فروش خرمای صادراتی به مناطق خاصی در ایران مانند خوزستان، فارس، هرمزگان، کرمان، بوشهر و سیستان و بلوچستان تعلق دارد. بخش زیادی از مردم این مناطق در زمینه فرآوری و کشت خرما مشغول به فعالیت هستند و به همین دلیل میزان تولید خرما در این مناطق مستعد بسیار بالا می باشد.

فروش خرمای صادراتی در ایران بیشتر در انواع خرمای کبکاب، خرمای زاهدی، خرمای شاهانی، خرمای خاصویی، خرمای مجول، خرمای ربی، خرمای مضافتی و خرمای پیارم صورت می پذیرد. این خرماها دارای تنوع بالایی در درشتی و میزان شیرینی و رطوبت هستند.

برخی از انواع خرماهای صادراتی دارای شیره بیشتری هستند و برخی دیگر از نوع خشک هستند. برخی دارای شیرینی زیادی می باشند مانند خرمای مجول، و برخی دیگر شیرینی کمتری دارند. در نتیجه فروش خرمای صادراتی مطابق با انواع سلیقه ها و ذائقه ها صورت می پذیرد. برای اطلاع از صادرات مواد غذایی به استرالیا  با کارشناسان ما تماس بگیرید

بیراه نیست اگر بگوییم پر رونق ترین و پر طرفدارترین نوع خرما در فرآیند فروش خرمای صادراتی، خرمای مضافتی بم می باشد. این خرما دارای بافتی بسیار نرم و گوشتی شیرین و آبدار است و پوست آن به راحتی جدا می شود. خوش خوراک بودن خرما یکی از مزایای عالی آن محسوب می شود و این نکته در فروش خرمای صادراتی مد نظر قرار می گیرد.

معمولا آن نوع خرماهایی در روند صادرات در نظر گرفته می شوند که دارای بیشترین محبوبیت هستند و مطابق با اغلب ذائقه ها می باشند.

پارامترهای مهم در فروش خرمای صادراتی در نظر گرفته می شود تا بیشترین نرخ فروش حاصل گردد. درشت بودن خرما، جدا بودن دانه های خرما، نازک بودن پوست خرما، تمیز بودن خرما، سالم بودن پوست خرما و شیرین و خوش طعم بودن خرما به علاوه رطوبت مناسب همگی از جمله پارامترهای مهمی است که به بالا رفتن نرخ فروش خرمای صادراتی کمک می کند.

بسیار مهم است که بسته بندی خرمای صادراتی بسته بندی مناسبی باشد. این بسته بندی باید از خرما در برابر نفوذ رطوبت و غبار و ضربه محافظت نماید و باعث ایجاد بیشترین ماندگاری در خرما شود.

زیبا بودن بسته بندی، مقاوم بودن بسته بندی در برابر فشار و رطوبت، مشتری پسند بودن بسته بندی و بهداشتی بودن آن از مهمترین ویژگی های بسته بندی خرمای صادراتی می باشد که باید در فروش خرمای صادراتی لحاظ گردد. رعایت همین نکات می تواند به بالاتر رفتن نرخ فروش خرمای صادراتی کمک کند.

فروش خرمای صادراتی این امکان را به تولید کنندگان ایرانی داده تا بتوانند کشورهای دیگر جهان را با فرهنگ و محصولات سنتی و بومی این کشور آشنا کنند. فروش خرمای صادراتی باید طبق استانداردهای جهانی باشد.

مشتریانی که در کشورهای دیگر قصد خرید خرمای صادراتی را دارند توقع یک محصول فوق العاده مرغوب و با کیفیت را دارند. بنابراین شما باید به عنوان تولید کننده بهترین کیفیت را به ارمغان بیاورید.

سفارش خرمای صادراتی

کمتر محصول غذایی مانند خرما پیدا می شود که خواص این میوه ارزنده را داشته باشد و به همین اندازه مغذی و خوش طعم باشد. تقریبا مشابه خرما در هیچ کشوری یافت نمی شوند. به همین دلیل است که نرخ بالایی از سفارش خرمای صادراتی توسط کشورهای دیگر جهان صادر می شود.

بسیاری از کشورهای جهان با سفارش خرمای صادراتی ایران، بخش زیادی از نیاز کشور خود به این محصول را برآورده می کنند. خرما دارای ویژگی های غذایی ارزنده ای می باشد و خوب است که به عنوان یک دسر مقوی مصرف شود. خرما در واقع نوعی میوه مخصوص مناطق گرمسیری می باشد که آن را به صورت خشک مصرف می کنند.

در سفارش خرمای صادراتی اغلب خرماهایی مانند خرمای دسکی، خرمای مجول، خرمای مضافتی، خرمای پیارم، خرمای دیری، خرمای حلاوی و خرمای زاهدی و خرمای ربی مورد توجه قرار دارند.

این سفارش عمدتا از سمت کشورهای عربی و کشورهای اروپایی صورت می گیرد. هر چند که کشورهای عربی خود منبع پرورش و رشد خرما هستند با این حال این کشورها خود یکی از سفارش دهندگان و خریداران اصلی خرمای ایرانی می باشند.

خرمای ایرانی دارای تازگی و طراوت و طعم فوق العاده ای می باشد. خرمای مصری در دنیا جزو بهترین خرماها می باشد با این حال خرمای ایرانی از دید خریداران جهانی طعم و مزه دیگری دارد. به همین دلیل است که نرخ بالایی از سفارش خرمای صادراتی به خرمای ایرانی باز می گردد. برای اطلاع از  صادرات مواد غذایی به کانادا  با کارشناسان ما تماس بگیرید

از جمله دلایلی که باعث سفارش خرمای صادراتی می شود، ارزش غذایی بالای این میوه می باشد. خرما نوعی میوه گرمسیری است که دارای خواص مفیدی برای بدن می باشد. بهره مندی از آهن، کلسیم، فیبر، روی و پتاسیم در کنار انرژی زا بودن از ویژگی های مفید خرما می باشد.

خرما نوعی التیام دهنده بینایی، تقویت کننده معده و تقویت کننده قلب است و تاثیر شگرفی بر کنترل وزن دارد. بی شک کشورهای جهان با آگاهی از این ویژگی های فوق العاده اقدام به سفارش خرمای صادراتی می کنند.

خرمای ایرانی جزو تمیزترین، سالم ترین، شیرین ترین و درشت ترین خرماهای جهان می باشد. خرمای ایرانی از هر نوعی که باشد دارای طعم و مزه به خصوصی می باشد. همین طعم و مزه منحصر به فرد و ویژه باعث شده تا بتوان این محصول را یکی از ارزنده ترین ها برای خرید و سفارش دهی دانست.

از دیگر دلایلی که می تواند توجیه کننده نرخ بالای سفارش خرمای صادراتی باشد، شیوه نگهداری و انبار ساده و ارزان خرما است. انبار کردن خرما و نگهداری از آن شرایط خاصی نمی خواهد. لزومی برای نگهداری از خرما در یخچال نیست.

می توان خرما را در بسته بندی های معمولی در دمای محیط نگهداری کرد بدون اینکه آسیبی به خرما وارد شود. به دلیل هزینه پایین نگهداری از خرما می توان نرخ فروش آن را بالا دانست.

خرما برای افرادی که دارای طبع سرد هستند یک غذای مقوی است. این میوه گرمسیری دارای قیمت اقتصادی و مقرون به صرفه ای می باشد. به همین دلیل خرید آن با توجیه اقتصادی همراه است. این ماده غذایی حتی توسط کم درآمدترین اقشار جامعه نیز قابل خریداری می باشد.

اگر بخواهیم لیستی از پرفروش ترین خرماهای ایرانی که بیشترین نرخ سفارش خرمای صادراتی را به خود اختصاص داده اند نام ببریم باید از خرمای مضافتی، مرادسنگ، برحی، مجول، استعمران، زاهدی، دیری، ربی، توری، حلاوی، شهابی، خنیزی، پیارم، خاصویی و کبکاب و کریته و شاهانی یاد کنیم.

این خرماها هر کدام دارای بافت منحصر به فردی می باشند و در میزان شیرینی و رطوبت متفاوت هستند. به همین دلیل مردم جهان با انواع ذائقه های مختلف به آن ها جذب می شوند.

خرمای صادراتی عمده

خرمای صادراتی عمده در انواع خشک و مرطوب یا همان نرم عرضه می شود. خرماهای ایرانی تنوع بالایی را شامل می شوند. این تنوع در بردارنده تنوع از جهات مختلفی چون مزه، رنگ، سایز خرما، ضخامت پوست و میزان شیرینی می باشد. در نتیجه اگر سلیقه یا ذائقه خاصی داشته باشید می توانید بهترین خرمای صادراتی را مطابق با ذائقه تان خریداری کنید.

خرمای صادراتی عمده به کشورهای مختلفی در جهان صادر می شود. کشورهای عربی از خریداران اصلی خرمای صادراتی عمده هستند. خرمای پیارم، خرمای مجول، خرمای گنتار، خرمای زاهدی، خرمای مضافتی و خرمای استعمران از جمله پر فروش ترین و محبوب ترین انواع خرمای صادراتی عمده هستند که به کشورهای مختلفی در جهان صادر می شوند.

تولید کنندگان خرما معمولا با کیفیت ترین خرماها را برای صادرات انتخاب می کنند چرا که محصولی مانند خرما دارای بیشترین محبوبیت در بین محصولات ایرانی می باشد و در رده محصولاتی مانند زعفران و پسته قرار دارد. به همین دلیل نماینده محصولات ایرانی است و باید دارای بهترین کیفیت باشد. برای اطلاع از  صادرات مواد غذایی به آلمان با کارشناسان ما تماس بگیرید

بیشترین نرخ از خرمای صادراتی عمده به خرمای مضافتی اختصاص دارد که چیزی در حدود پنجاه درصد است. خرمای ربی، خرمای شاهانی و خرمای کبکاب و خضراوی نیز جزو معروف ترین ها و خوش طعم ترین ها هستند که از لحاظ عطر و طعم متفاوت می باشند.

همین تنوع بی حد و حصر در انواع خرمای صادراتی ایرانی موجب شده تا بسیاری از کشورهای جهان، ایران را به خرمای مرغوب و درجه یک آن بشناسند. خرما دارای ماندگاری بالایی می باشد و به عنوان یک محصول مقوی و با کیفیت اما اقتصادی شناخته می شود.

خرمای صادراتی عمده می تواند راهی برای درآمدزایی ملی باشد و به چرخش هر چه پر قدرت تر چرخه های اقتصادی کشور کمک کند. اگر در زمینه عرضه خرمای صادراتی عمده فعال هستید و قصد درآمدزایی بیشتر از این حوزه را دارید می توانید با کارشناسان مادر تیم پایا در تماس باشید تا مشاوره های تخصصی را در زمینه صادرات انواع خرمای ایرانی دریافت نمایید.

معرفی بهترین خرمای صادراتی

بسیاری از صادر کنندگان خرما در این باره تحقیق می کنند که بهترین خرمای صادراتی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ اصلا بهترین خرمای صادراتی کدام نوع خرما است؟ آیا می توان برخی از انواع خرماهای صادراتی را به نسبت سایر خرماها بهتر دانست؟ بله می توان. در این بخش به معرفی بهترین خرمای صادراتی خواهیم پرداخت.

بهترین خرمای صادراتی در واقع خرمایی است که بیشترین نرخ از تقاضا را داشته باشد. این خرما باید در اغلب کشورهای جهان با تقاضای زیادی همراه باشد و محبوبیت بالایی داشته باشد. به عنوان مثال رطب مضافتی بم یکی از پرفروش ترین و خوش خوراک ترین انواع خرماهای ایرانی می باشد که نرخ فروش بالایی دارد. به همین دلیل به عنوان بهترین خرمای صادراتی شناخته می شود.

انواع مختلفی از خرما در ایران وجود دارد که از لحاظ رنگ، ضخامت پوست، میزان شیرینی، سایز و رطوبت و شیره ای بودن متفاوت از هم هستند. اما کدام یک بهترین خرمای صادراتی ایران محسوب می شوند؟ بهترین خرمای صادراتی ایران را می توان خرمایی دانست که دارای ظاهری تمیز، سالم و درشت است.

فارغ از اینکه کدام نوع خرما را برای صادرات انتخاب کرده اید، بسیار مهم است که ظاهر خرما مشتری پسند باشد. خرماهایی که دارای ظاهر شکسته و پوست ترک خورده هستند و بسیار خاکی به نظر می رسند اصلا مورد پسند مشتریان آن هم مشتریان جهانی قرار نمی گیرند. بنابراین نباید اقدام به صادرات آن ها نمود.

بهترین خرمای صادراتی دارای ظاهری درشت و تمیز و سالم است و طعم آن به هیچ وجه به تلخی و ترشی نمی زند بلکه شیرین و خوش طعم است. از دیگر ویژگی هایی که باید در معرفی بهترین خرمای صادراتی به آن اشاره کنیم، بسته بندی استاندارد و اصولی خرما می باشد. 

بهترین خرمای صادراتی دارای بسته بندی شیک، سالم و مقاوم می باشد. این بسته بندی باید از سلامت خرماهای داخل بسته بندی در برابر فشار و رطوبت و حرارت محافظت به عمل آورد. بسته بندی خرما باید منجر به افزایش دوام خرما شود و از خراب شدن آن جلوگیری کند.

از دیگر ویژگی های بهترین خرمای صادراتی، بهره مندی از ارزش غذایی بالا می باشد. بسیاری از خریداران در جهان، خرما را به خاطر ویژگی های مقوی غذایی آن خریداری می کنند. بسیار مهم است که خرمای صادراتی حاوی بیشترین ارزش غذایی باشد.

عدم استفاده از مواد نگهدارنده، بهره مندی از پوست سالم و تمیز، قیمت مناسب و بهداشتی بودن خرما همگی از ویژگی های بهترین خرمای صادراتی محسوب می شود. 

رطب مضافتی صادراتی بم

رطب مضافتی بم همان خرمایی است که اغلب سر سفره های افطار و صبحانه ایرانی از آن استفاده می شود. این خرما از جمله خرماهای تجاری ایران است و دارای بافتی نرم می باشد. رطب مضافتی صادراتی بم بسیار خوش خوراک است و تقریبا با هر نوع سلیقه و ذائقه ای جور است.

به همین دلیل بیشترین نرخ صادرات را به خود اختصاص داده است. اقتصادی بودن قیمت رطب مضافتی صادراتی بم نیز دلیلی دیگری برای پرفروش بودن آن می باشد.

رطب مضافتی صادراتی بم عمدتا در استان کرمان و هرمزگان رشد می کند و به دلیل نرم بودن دارای محدودیت هایی در صادرات می باشد. بسیار مهم است که رطب مضافتی صادراتی بم درون بسته بندی های مقاوم در برابر فشار و ضربه قرار گیرد تا در مسافت های طولانی خراب نشود.

اگر نگهداری از رطب مضافتی صادراتی بم به شیوه ای درست انجام نشود احتمال ترش شدن این خرما وجود خواهد داشت بنابراین بسیار مهم است که در شرایط مطلوبی از آن نگهداری شود. رطب مضافتی صادراتی بم را بیشتر برای تاره خوری خریداری می کنند. این خرما نباید دارای بافتی خشک باشد. برای اطلاع از  صادرات مواد غذایی به انگلستان با کارشناسان ما تماس بگیرید

رنگ این خرما معمولا بین قرمز تا قهوه ای می باشد و دارای ظاهری بیضوی می باشد و طعم آن نه بسیار شیرین است و نه کم شیرین. 

رطب مضافتی صادراتی بم را می توان به عنوان یک دسر مقوی و یک میان وعده عالی مصرف کرد. پوست خرمای مضافتی به راحتی کنده می شود و سطح آن به راحتی قابل تمیز کردن می باشد چرا که پوست آن عاری از چروک است.

به عنوان مثال اگر بخواهید خرمای پیارم را بشویید ممکن است کارتان کمی سخت باشد در حالی که تمیز کردن سطح رطب مضافتی صادراتی بم به راحتی امکان پذیر است. کافی است یک دستمال نم دار بردارید و خرماها را یکی یکی تمیز کنید و یا اگر بخواهید می توانید پوست خرما را از گوشت آن جدا کنید.

رطب مضافتی صادراتی بم مورد علاقه ایرانیان می باشد. بنابراین در هر کجای دنیا که باشند علاقه زیادی به خرید رطب مضافتی صادراتی بم دارند. این خرما بسیار خوش طعم می باشد و می توان آن را در کنار نوشیدنی هایی مانند چای و دمنوش مصرف کرد. شما می توانید این خرما را به عنوان یک صبحانه و میان وعده مقوی مصرف کنید و از طعم شیرین آن لذت ببرید.

رطب مضافتی صادراتی

رطب مضافتی صادراتی عمدتا در مناطق جیرفت، بم و کرمان کشت می شود. این خرما را معمولا به نام خرمای بم می شناسند. خرمای سیاه رنگی که در سفره اغلب ایرانیان در روزهای رمضان پیدا می شود. رطب مضافتی صادراتی معمولا در پایانی ترین روزهای زمستان به ثمر می نشیند این خرما دارای بافتی گوشتی می باشد و طعم آن بسیار شیرین است.

یکی از خوبی های رطب مضافتی صادراتی این است که این نوع خرما عاری از شیره می باشد بنابراین برای افرادی که علاقه ای به شیره خرما ندارند یک انتخاب عالی محسوب می شود.

رطب مضافتی صادراتی را معمولا به عنوان خشکبار نمی شناسند چرا که دارای رطوبت بالایی می باشد. چیزی در حدود 55 درصد از خرمای صادراتی ایران به رطب مضافتی صادراتی اختصاص دارد. به همین دلیل می توان نقش رطب مضافتی صادراتی را در زمینه درآمدزایی بسیار بالا دانست.

بسیاری از مواقع رطب را به عنوان میوه تازه صادر می کنند که آن نیز دارای محبوبیت بالایی در سایر کشورها می باشد با این تفاوت که شیوه نگهداری از رطب مضافتی صادراتی تازه به عنوان میوه متفاوت است.

به رطب مضافتی صادراتی، اکسیر جوانی هم گفته می شود چرا که سرشار از آنتی اکسیدان است و تاثیر زیادی بر سلامت پوست و زیبایی دارد. چنانچه قصد صادرات رطب مضافتی صادراتی را دارید به دنبال بهترین خدمات دهنده در این زمینه می گردید، می توانید با کارشناسان مادر مجموعه پایا در تماس باشید تا اطلاعات کامل را دریافت کنید.